Gürsel Tekin, Yaşlılar Haftası'nda büyükleri unutmadı

Gürsel Tekin, 21 Mart 2013 tarihinde Yaşlılar Haftası'nda, Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

8-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında ziyaretler düzenleyen Gürsel Tekin Ankara’da bulunan Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek huzurevinin yaşlı misafirleriyle sohbet etti.

Huzurevinde yaşamlarını sürdüren 104 huzurevi misafiriyle tek tek görüşüp kırmızı karanfil veren Tekin ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yaşlıların yılda sadece bir hafta hatırlanmaması gerektiğini belirten Tekin, "Yaşlılarımız hayat tecrübeleri ve olgunluklarıyla herkese rehber olmalıdır. Onların bilgi ve birikimleri bizlere kaynak olmalıdır. Hakettikleri saygının eksiksiz verilmesi ve yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini sağlamalıyız." ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bülent Pişi, Huzurevi Müdürü Kadir Gündoğan, müdür yardımcıları Ali Rıza Şahindokuyucu, Ahmet Ünaldı, Necip Bülent Soydaş, sosyal çalışma uzmanları Melih Özçapan, Erdal Sırmatel ve Seyhan Yanç ile huzurevini gezen Tekin, "Eskiden huzurevleri sefalet içerisindeydi. Sağlıksız ortamlar, yemekler ve yaşlılarımıza kötü muamele gibi şikâyetlerle sık sık karşılaşıyorduk. Görüyorum ki burada yaşlılarımız çok mutlu. Başta müdürümüz olmak üzere tüm ekibe hizmetlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyor bu kalitenin ülkedeki tüm huzurevlerine ve sefalet içinde olan devlet hastanelerine de yansımasını umuyorum." açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 21 Mart 2013 16:13

Bağlantılı Konular