"CHP’de kavga var görüntüsü algılatılmaya çalışılıyor"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 14 Mart 2013 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Gürsel Tekin, İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden oluşan Medya Kulübü’nü CHP Genel Merkezi’nde kabul etti. Genel Başkan Yardımcısı Tekin, genç iletişimcilerle yaptığı sohbette medyanın içinde bulunduğu durumu değerlendirerek, “Demokrasi ve özgürlüğü benimsemeyen Başbakan, aşama aşama otoriter bir rejime geçmeye çalışıyor.” diye konuştu.

Tekin, içinde bulunulan dönem ve daha önceki yıllarda, olması gerektiği şekilde basının kurallı ve yasal bir çerçeveye oturtulamadığını belirterek, basının görevinin tamamen objektif bir ayna olmak ve toplumun göremediği gerçekleri yansıtmak olduğunu söyledi.

Gürsel Tekin, Ülkemizde olması gerektiği gibi bir medya yapılanması ve çalışma ortamının hiç olmadığını lakin hiç de bu kadar kötü durumda bulunmadığını ifade ederek “12 Eylül döneminde bile Kenan Evren ‘’şu gazeteciyi istemiyorum’’ demedi, o dönemdeki sansür ve baskı farklı yollarla yapıldı. Örneğin Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı bir yazı 12 Eylül rejimini rahatsız ettiğinde gazete yazı işleri uyarılırdı ve buna tepki olarak Mumcu köşesini siyah bir bantla boş bırakırdı, halk da bunun ne demek olduğunu anlardı.” diye konuştu.

    Perşembe, 14 Mart 2013 14:11

Bağlantılı Konular