Gürsel Tekin Kanal D'nin sorularını yanıtladı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kanal D'nin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, üç muhalefet partisinin bir araya gelerek Türkiye'yi yangın yerinden kurtarabileceğini belirtti.

Gürsel Tekin, Ahmet Davutoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaşamazsa Davutoğlu'nun görevi iade etmesi gerektiğini belirterek, "Anayasa gereği Sayın Davutoğlu görevini yarın iade etmeli ve Sayın Cumhurbaşkanı ana muhalefet liderine bu görevi vermeli. Sayın Genel Başkanımız bilgi birikimi, tecrübesi ve uzun yıllar devlette görev yapmış sorumluluğu bilir bir insan olarak bir hafta içerisinde bir hükümet çıkarabilecek bir kapasiteye sahiptir." dedi.

Uzun süreli bir koalisyon olur mu sorusunu ise Tekin,"Kesinlikle yani CHP olarak baştan itibaren talebimiz. Çünkü kısa sürede çözülecek sorunlar değil. Cemaat sizi kandırıyor, Esad sizi kandırıyor, dış politikada kandırılıyorsunuz. Şimdi geliyorsunuz çözüm sürecinde kandırıldık. Allah bizi korusun. Kandırılamayacak bir hükümete ihtyiyaç var. AKP-CHP hükümeti olursa AKP kandırılmaktan kurtulacaktır." şeklinde cevapladı.

Gürsel Tekin, olası bir erken seçimde sadece CHP'nin oylarını arttıracağını, AKP'nin ise oylarının düşeceğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 12 Ağustos 2015 09:29

Bağlantılı Konular