CHP'den TRT protestosu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Enis Berberoğlu, Grup Başkan vekilleri Levent Gök, Engin Altay ve CHP Milletvekilleri TRT'nin uygulamalarını eleştirerek, 9 Şubat 2015 tarihinde TRT binası önünde bir basın açıklaması yaptılar.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin yaptığı açıklamada, "Bir başbakan, bir güvenlik görevlisini, bir polisi, bir başka ülkenin devlet başkanına niye gönderir? Bunun haber değeri yok mu arkadaşlar? Kimlerle gitti, gidenler nasıl gitti, nasıl geldi bunlar merak konusu değil midir? TRT'nin ya da Anadolu Ajansı'nın merak edeceği işler değil mi? Bunların hiçbirisini ne yazık ki görme imkanımız yok. Neyi görüyoruz, ben otuz yıldır CHP'deyim, buradaki arkadaşlarımızın tamamı çocukluğundan beri CHP'de. Akşam gün içerisinde televizyonlarda dönen eski bir bakan CHP'li istifa etmiş. Vallahi ben tanımıyorum, tanıyan arkadaşlarınız varsa söyleyebilir. Hasbel kadar geçmiş dönemlerde 2007'de bir ittifaktan başka bir siyasi partiden bize üye olmuş bir insanı bütün televizyonlar gün boyu yayınladı. Bundan vazgeçin, en azından merkez televizyonlar bu TRT'leşmeyi bütün bu üstünüzdeki baskıları biliyoruz. Bunun da farkındayız, bundan sonrasında da önümüzdeki günlerde hazırlık yapıyoruz tabi ki hem Yüksek Seçim Kurulu'na hem de Cumhuriyet Savcılığı'na TRT'yi bu uygulamalarından dolayı, yargıya da başvuracağız, şikayet edeceğiz bunu da herkesin bilmesini istiyoruz. Ama burada da söylüyorum, şiddetle kınıyoruz, bu uygulama devam ederse önümüzdeki günlerde daha da farklı eylemlerimiz olacaktır, teşekkür ederiz." dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda Süleyman Şah Türbesi'nde sekiz aydır nöbet değişimi olmadığını da belirterek, "Süleyman Şah Türbesine 8 aydır personel değişikliğinin ötesinde, oradaki personelimize gıda veremiyoruz. Hani vatan haini diyorlar, vatan haini bizim topraklarımızı işgal ettirenlerdir." dedi.


 

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 09 Şubat 2015 14:31

Bağlantılı Konular