Gürsel Tekin Halk TV'de önemli açıklamalarda bulundu

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 29 Aralık 2014 tarihinde Halk TV'nin yayın konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin, Başbakan Davutoğlu'nun yolsuzluk dosyasında adı geçen bakanları Yüce Divan'a gönderemeyeceğini dile getirerek, "Sayın Davutoğlu mevcut bakanları Yüce Divan'a gönderirse Sayın Erdoğan'ı da göndermiş sayılır. Çünkü Sayın Erdoğan "Bu bir yolsuzluk değildir, bir darbedir" demişti. Şimdi bu darbe tezini Sayın Davutoğlu çürütmüş olurdu." dedi.

Yolsuzluk operasyonunun üzerinden bir yıl geçtiğini ve bir adım yol alınamadığını, komisyon kurulmaması ve kurulan komisyonun çalışmaması için binlerce gerekçe uydurulduğunu belirten Gürsel Tekin, "Komisyona ihtiyaç duyulmaksızın 4 Bakan gidecek, soruşturması devam eden herkes "Hayır kardeşim komisyona gerek yok, ben Yüce Divan'a gitmek, aklanmak istiyorum" diyorlarsa tartışmaya gerek yok. Diyemiyorlarsa, sürekli erteleniyorsa buradan bir şey çıkmayacak demektir. Bunu sadece 4 bakana bağlamak da haksızlık olur. Bunun içinde organize bir yolsuzluk var, devleti soyan bir kabine var." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 29 Aralık 2014 22:56

Bağlantılı Konular