Gürsel Tekin: "En çok darbeyle suçlanan siyasi partiyiz"

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin 26 Aralık 2014 tarihinde Bartın'da katıldığı etkinlikte bir konuşma yaptı. Gürsel Tekin, demokrasi ve özgürlükler konsunda CHP'nin her zaman ağır bedeller ödediğini belirtti.

Gürsel Tekin konuşmasında darbe dönemlerinde en çok CHP'nin zarar gördüğünü belirterek, "Çok fazla CHP'linin şehit olmasının temel sebebi demokrasiye, özgürlüğe ve kazanılmış haklara sahip çıktıkları içindir. Halen konuşurlar zatı muhterem Erdoğan dahil olmak üzere. Çok çektik derler. Allahınızı severseniz, ben çok merak ediyorum bunlar nerede ne çektiler? Bir tane bana söyleyebilir misiniz? Şu anda başta Cumhurbaşkanı, Başbakan olmak üzere kabinedeki bütün zatı muhteremlerin tamamının hiçbir dönemde mağduriyetleri söz konusu olmamıştır. Bu çok tesadüf bir şey değildir değerli arkadaşlar. Cumhuriyeti kuran ve bu süreçte ağır bedeller ödeyen CHP'de ki biz 203 derken 203 tane CHP'lilerden bahsediyoruz. Ama gerçekten demokrasi konusunda özgürlükler konusunda binlerce ağır bedeller ödemiştir. Yakın tarihimizde işte Uğur Mumcu gibi insanların hayatını kaybettiği gibi. En çok darbe ile suçlanan siyasi partiyiz. Ama o kadar beceriksiziz ki hep darbe yaparız ve bunu iktidara yıkarız. Biz çok akıllı insanlarız, darbe yaparsak iktidar oluruz merak etmeyin. Biz darbelerde ağır bedel ödeyen siyasi partiyiz.

Kim bu cümleleri kullanıyorsa arkasında bilin ki büyük bir hırsızlık vardır. Böyle bu jargonlarla  hep hedef gösterildik biz işte komunist bunlar da hep vatansever. Ama vatanseverler vatanı sata sata bitirdiler. Vatan için bunları yapıyoruz, millet için bunları yapıyoruz lafları kullanıldı. Şimdide din iman için yapıyoruz çünkü farklı bir jargona geldik. Bütün kutsal değerlerimizi parça parça kullandılar. Toplumun en duygusal alanı olan din değeri... Bütün bu pislikleri, olağanüstü beceriklilikle kapatmasını biliyorlar arkadaş. Bu ayrı bir maharet, helal olsun adamlara."
dedi.

Gürsel Tekin, cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan lise öğrencisi Mehmet Emin Altunses'e ilişkin de açıklamalarda bulunan Tekin, "En son Türkiye'nin gururu olan Mehmet Emin. Deniz abisine özenerek "ya dur bakalım ne oluyor, biz de bir yerden bir şey çıkarıp bir katkı sunalım" dercesine arkadaşları ile hem de Konya coğrafyasında yani AKP'nin kalesinde; İzmir'de yapmıyor, çıkıyor kendi el yazısı ile güzel de bir şeyler yazmış. Sonucunda da siyaha siyah der gibi beyaza beyaz der gibi hırsıza da hırsız demiş. Vay kardeşim sen nasıl hırsıza hırsız dersin. 16 yaşındaki çocuğa tahammül edemeyecek durumdaki iktidar. Bu şu demektir, gerçekten bunlar çok korkuyorlar. Yani eğer Mehmet Emin'den korkar hale gelmişlerse bunların işi bitmiş demektir." şeklinde konuştu

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 27 Aralık 2014 11:31

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica