CHP TOKİ'ye dava açıyor

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, asansör faciasının yaşandığı ve 10 kişinin yaşamını yitirdiği Mecidiyeköy'de bir basın açıklaması yaptı.

Gürsel Tekin, yaşanan kazanın takipçisi olacaklarını belirterek, "Yasada net olmasına rağmen bu yapının sahibinin ifadesinin bile alınmaması, Türkiye'de hukukun nasıl işlediğini göstermesi açısından önemli. Buranın sahibi hala TOKİ. TOKİ burayı devretmiş biliyorsunuz. Tapuyu almamalarının gerekçesi, "15-20 milyar daha nasıl rant edebiliriz?" anlayışında olan firmaların olması. Bu firmalar, kan emici firmalar. Sadece insan hayatını değil, devleti, hukuku yok sayan firmalar. Bunlara kimsenin gücü yetmiyor. Cumhurbaşkanı'nın bile gücü yetmiyor bu lobiye. Bir ülkenin cumhurbaşkanı, yasa dışı bir uygulama ile ilgili yaptırım uygulamayıp, "küstüm" diyorsa, bunun altının iyice araştırılması gerekiyor." dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda TOKİ'nin yasa dışı bir iş yaptığını dile getiren Tekin, "TOKİ'nin bütün uygulamaları hukuka aykırıdır. Bugüne kadar uygulamaların tamamında TOKİ suç işliyor. Hem TOKİ hakkında dava açacağız hem de burada hayatını kaybeden kardeşlerimizle ilgili hukuk süreci başlatacağız." dedi.

    Cuma, 12 Eylül 2014 15:08

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica