Gürsel Tekin, kurultayı değerlendiriyor

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CNN Türk'te bugün başlayan kurultayı değerlendirdi ve CHP'nin sağa kaydığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

Bazı CHP'li milletvekilleri tarafından da dile getirilen CHP'nin sağa kaydığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Gürsel Tekin, "CHP kültüründe büyüyen bir insan olarak part içi kısır tartışmalara girmedim ama Kılıçdaroğlu gibi sol ve sosyal demokrat görüşten gelen bir insana parti sağa mı kayıyor diye biz dinlemekten bıktık arkadaşlar söylemekten bıkmadı. Siyasal tarihin tamamamında gerek merkez sağda gerek merkez solda onlarca insan siyasal partilere dahil olmuştur. Bakın AKP'de sosyalist arkadaşlar var. Keşke onlar becerebilseydi de AKP sol parti olabilseydi. Böyle bir dünya yok.

Türkiye'nin geleceği ile ilgili kaygı taşıyan insanlar bu limana geliyor. CHP herkese liman olmak zorunda. CHP'ye gelenleri geçmişiyle yargılamak çok vicdani değildir. Biz herkesi partiye davet etmek orundayız. Biz bugünkü gidişattan rahatsız olan herkesin limanı olacağız. Soma'da, Gezi'de, Roboski'de hayatını kaybedenlerin sağcısı solcusu aranır mı? Herkese limanımızı açmak zorundayız. Yeni Türkiye diyorlar ya yeni CHP bu yeni CHP'de demokrasi sınırsız işleyecektir. Gezi mağdurlarının, bu ülkenin mağdurlarının limanı olmak zorundayız."
dedi.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 05 Eylül 2014 12:32

Bağlantılı Konular