"17 Aralık'ı unutturmayacağız"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin 16 Temmuz 2014 tarihinde basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Gümüşsuyu Park Bosphorus Hotel'de medya mensuplarına iftar veren Gürsel Tekin'in programına, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ali Demirçalı, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Güney ve basın mensupları katıldı.

17 aralık yolsuzluk operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, "17 Aralık ve 25 Aralık'tan sonra aslında fezlekelere baktığınızda çok açık, çok net bakanların, bakan çocuklarının, belli iş adamlarının organize olarak Türkiye'yi nasıl soyduklarının fotoğrafları, belgeleri var ortada. Eğer gerçekten iktidarın iddia ettiği gibi bu bir tuzaksa, bu bir iftiraysa ivedilikle komisyon kurup aklanmaları gerekir. Şimdi dosyalar yine gönderildi. Niye gönderildi bu dosyalar, bunun izahı var mı?  3 ay sonra komisyon oluştuktan sonra pardon bu dosyalarda eksik var bunu iade edeceğiz. Bu nasıl bir anlayıştır ? Bu şu demektir; 17 Aralık'ta doğrudur, 25 Aralık'ta doğrudur.  Biz bu 17 Aralık'ı unutturmayacağız, bunu da söylemek istiyorum." dedi.

Sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi belirten Gürsel Tekin, "Türkiye'de 30 yıllık siyasal yaşamımda pek çok siyasi partilerle mücadele ettim ama böyle bizi ayrıştıracak bir iktidarla karşı karşıya gelmedim. Sayın Erdoğan'ın sloganı CHP'nin 90'lı yıllarda kullanmış olduğu Yeni Türkiye Projesi. Görüyorum ki iktidar partisi bu kez Sayın Erdoğan'ın kampanyasında Yeni Türkiye Projesi'ni kullanmışlar. Biz de yeni Türkiye'nin karşısında "Kurtul Türkiye" diyeceğiz. Gerçekten de yeni Türkiye'ye ihtiyaç var. CHP'nin Türkiye'ye sunmuş olduğu Yeni Türkiye, evrensel hukuk, demokrasi, özgürlük, insan hakları, basın özgürlüğü bütün bunlar, elbette olması gereken, yeni Türkiye'nin beklentisine cevap vermesi gereken işler ama 12 yıllık iktidar sürecine baktığınızda bırakın bunları geliştirmeyi, kazanılmış az da olsa bütün bu hakların neredeyse tamamının rafa kalktığı, gazetecilerin televizyoncuların haber yapamayacak duruma geldiği, iş dünyası, binlerce insan, bu cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde katkı sunmak isteyen insanların korkusundan katkı sunamadığı bir ortamda "Yeni Türkiye" diyeceksiniz bu çok komik bir cümledir" şeklinde konuştu.

    Perşembe, 17 Temmuz 2014 17:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica