"Bağımsız kuruluşlar iktidarın arka bahçesi değildir"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 6 Haziran 2014 tarihinde TMSF yöneticileri ve bazı yayın organlarının yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Gürsel Tekin'e CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da eşlik etti.

Gürsel Tekin yaptığı açıklamada, "Bağımsız kuruluşlar iktidarların arka bahçesi gibi kullanılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bugüne kadar ellerindeki gayrimenkul ve arsaların nasıl satıldığını, satıldıktan sonra imar uygulamalarıyla, plan tadilleriyle nasıl bir ranta kavuştuğunu ve bu ranttaki bedellerin kimlerin cebine girdiğini araştıracağız ve umut ediyorum ki en kısa süre içerisinde TMSF bu uygulamalarla ilgili bizlere bilgi verecektir.

Yine TMSF'nin elinde olan gazete ve televizyonların nasıl satıldığını, kime satıldığını, satılan gazete ve televizyonların protokollerinin yapılıp yapılmadığını, çalışan yüzlerce basın emekçisinin işlerine son verilirken hangi gerekçelerle, hangi kimliklerle, hangi kriterlere göre son verildiğini kamuoyu merak ediyor ve CHP olarak biz de çok merak ediyoruz.

Yine en son bir televizyon kanalının 5-6 ay önce satılıp, daha sonra tekrar el konulmasını da doğrusu anlamış değiliz. Devletin kurumları ciddiyet içerisinde çalışır. TMSF'nin elindeki gazetelerin, televizyonların haber uygulamalarına baktığımızda, son derece insafsız ve taraflı, yanlı olduğunu da görüyoruz. Başbakan'ın haberlerinin 4,5 dakika, ana muhalefetin 30-40 saniye verildiği hatta muhalefetin hiç görülmediği haberler, Türkiye kamuoyunun vicdanını sızlatan uygulamalardır." dedi.

    Cuma, 06 Haziran 2014 14:34

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica