Gürsel Tekin: "Vatandaş kendisini ifade edemiyor"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin 22 Mayıs 2014 tarihinde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Tekin, TOBB Genel Kurulu'nda Başbakan'ın yaptığı açıklamaları da değerlendirdi.

Ziyarette TOBB Mali Genel Kurulu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan diyaloğu değerlendiren Gürsel Tekin, "Ben diktatör olsam sokakta gezemezsiniz" diyor. Zaten insanlar sokakta gezemiyor. Ana muhalefet lideri, liderler ancak geziyor. Vatandaş kendisini ifade edemiyor, sivil toplum örgütleri ifade edemiyor. Odalar Birliği Başkanı'na, özellikle söylüyorum, odaların tamamına çağrı yapıyorum, bir Başbakan'ın bu ülkedeki TÜSİAD Başkanı'na kullanmış olduğu cümleler sizi rahatsız etmemişse hepinize pes. Asıl odaların, iş dünyasının görevi; bir Başbakan tarafından hakarete uğrayan, vatan haini ilan edilen iş dünyasının başkanına sahip çıkmaktır. İş dünyasının görevi iktidarlara yalakalık yapmak değil. Geçmiş dönem de bu yalakalıklar yapıldı ama hiç kimse kazanmadı. O yalakalık yapanların hiçbiri şimdi yok." dedi.

Gürsel Tekin sözlerini "Muhalefetin ne söyleyeceğini dinleme nezaketi göstermeyen bir Başbakan'ın demokrasiden bahsetme hakkı yok. Oturacak muhalefeti de, farklı düşünceye mensup insanları da dinleyecek. Yok dinlemeyeceğim. Ben söylerim giderim. Nezaketleri bu kadar bunların" şeklinde tamamladı.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 22 May 2014 19:42

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica