"Kirli ilişkileri hepimiz göreceğiz"

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 22 Mayıs 2014 tarihinde Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek bir basın toplantısı düzenledi.

Soma'da yaşanan maden faciasına ve iş cinayetlerine değinen Gürsel Tekin, "Değerli arkadaşlar özellikle son dönemde Türkiyede yaşanan bu iş cinayetleri,  sadece Soma değil tabi ki Soma önümüze çok ağır bir fatura koydu. Türkiye'de son on yılda yaşadığımız bu sorunlar bizi dünya birincisi yaptı. İş cinayetleri ortalama her ay baktığınızda70-80 kişi iş cinayetinde hayatını kaybediyor. elbette iş kazaları olur, ama bütün bunlara baktığınızda bunların iş kazası değil iş cinayeti olduğunu görebiliyorsunuz." dedi.

CHP'nin defalarca iş cinayetleri ve Soma konusunda verdiği kanun tekliflerinin rafta kaldığını belirten Tekin, "Hiçkimse merak etmesin bu sadece burada kalacak değil. O teftişe giden memurun Mercedes'i değil önümüzdeki günlerde bu kirli ilişkilerin, insan hayatının nasıl basite alındığını hepimiz göreceğiz. Arkadaşlarımızın çok ciddi çalışmaları var. Orada sadece denetleyen müfettişler değil başından sonuna kadar çok büyük kirlilikler olduğunu göreceksiniz. Yaralar taze olduğu için siyasallaştırmak istemiyoruz ama Soma CHP'nin namusu olacak ve sonuna kadar da takip edecektir" şeklinde konuştu.

    Perşembe, 22 May 2014 18:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica