"Daha dinamik bir örgüt yaratacağız"

CHP MYK'da gerçekleşen değişikliğin ardından, CHP Genel Sekreterliği görevine getirilen Gürsel Tekin, 8 Mayıs 2014 tarihinde Habertürk mikrofonlarına konuştu.

Gürsel Tekin, "Önümüzdeki süreçte çok önemli seçimler var. Sayın Genel Başkanımız yeni bir kadro, yeni bir anlayışla yola devam etmek istemiştir. Geçmiş dönemdeki arkadaşlarımız da çok anlamlı görevler yapmışlardır. Partilerde her zaman değişim olur, olması da gerekiyor. Tabi Türkiye'de şöyle bir alışkanlık var. Bir kısım gerçekten partiler var, bir kısım şirketler var. Cumhuriyet Halk Partisi şirket olmadığı için zaman zaman böyle ihtiyaçlar duyulur." dedi.

Sol partilerin örgüte dayalı olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Örgütlerimizi daha dinamik hale getirmek istiyoruz. İçe dönük değil daha dışa dönük hareket edebilecek, sivil hareketlerinde eksikliğini kapatabilecek bir örgüt yaratmak zorundayız." dedi.

Gürsel Tekin, "CHP'nin bütün makamları çok önemlidir, çok anlamlıdır. Nasıl zorlu bir makama oturduğumu da çok iyi biliyorum. Daha çok çalışacağız. Daha dinamik bir örgüt yaratacağız. Türkiye'nin temel meselelerini aşacak CHP'den başka bir siyasi parti göremiyorum. Bunun üstesinden geleceğiz. Hiç kimse korkmasın. Yurttaşın kaygılarını bertaraf edeceğiz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 09 May 2014 12:02

Bağlantılı Konular