Gürsel Tekin: "Böyle bir rezillik olabilir mi?"

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili görüşmelerin Meclis TV tarafından yayınlanmamasına tepki olarak Melda Onur, tabletiyle Meclis'ten canlı yayın yaptı.


 

Gürsel Tekin, Melda Onur'un Meclis'ten gerçekleştirdiği canlı yayında, "3 Siyasi parti Meclis Başkanı'na gidecek. Böyle bir rezillik olabilir mi? Bir devlet memurunun TBMM'ye göndermiş olduğu yazıya bakın. Neymiş spor programı varmış,  hangi spor programı var, bu saatte canlı spor programı mı olur? Çok mu önemli spor programı? Türkiyenin en önemli meselesini konuşuyoruz. Şimdi ara verecekler 10 dakika sonra üç siyasi parti Meclis Başkanı'na gideceğiz." dedi.

 

Grup Başkanvekillerinin Meclis Başkanı ile yaptıkları görüşmenin ardından açıklama yapan Gürsel Tekin, "Grup Başkanvekillerimiz Meclis Başkanıyla görüşme yaptı. En azından internetle ilgili aksaklıklar şimdilik giderildi. TRT Genel Müdürüyle Meclis Başkanı görüşecekmiş. Bu görüşmenin sonucunu bekliyoruz. Bu sonuçtan sonra yeni bir karar alacağız. Yani şimdi bir iktidar korkmuyorsa niye kapalı devre götürüyorsunuz. Yani hırsızlık yapmadıysanız kapalı devre götürmeyin, açın herkes bilsin. Kapalı devre haline getiriyorsanız hırsızlığın boyutunun ne kadar büyük olduğunu bütün kamuoyunun bilmesi lazım.

Şu gerekçe olabilir mi? Protokolün ikinci maddesi gereği bu yayının dışına çıkamıyormuş. Yayın neymiş TRT spordaki maçları bunlar da yayınlıyormuş. Tam bir rezillik. Bunu da milletvekillerinin önüne konulması aynı zamanda bütün milletvekillerine hakarettir."
şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 05 May 2014 17:13

Bağlantılı Konular