"Yolsuzluğun dışında her şey suç oldu"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 10 Nisan 2014 tarihinde Artı Bir TV'nin konuğu oldu ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ana Muhalefet Liderinin mecliste saldırıya uğramasının ciddi bir soruşturma gerektirdiğini belirten Gürsel Tekin, "Terörle mücadelede nelerin sorulcağını polisler elbette çok iyi bilir. Biz elimize ulaşan bilgileri paylaşmıyoruz soruşturma sağlıklı yürüsün diye. Örneğin herhangi bir siyasi partiye üye misiniz diye sorulmuyor. Dört gün önce uyuşturucu aldım diyor ama polis operasyon yapmıyor mesela. Profesyonel bir kişi olduğu belli çünkü parlamentoya girişi, nerede duracağı ve eylemini gerçekleştireceği yer BDP'nin kapısının önü. Bu da çok manidar. İki parti arasında ciddi sıkıntı yaratabilecek bir duruştur." dedi.

Gürsel Tekin Türkiye'de sadece iktidarın değil devletin kurumlarının da çürüdüğünü ve herşey suç sayılırken yolsuzluğun suç olmaktan çıktığını ifade etti.

Yerel seçimlerin ardından İstanbul ile ilgili açıklamalar yapan Tekin, "Önümüzdeki günlerde İstanbul'da belli bölgelerde bir milyon yurttaş kent mağduru olacak. Tarlabaşı'nda sadece Başbakan'a yakın iki iş adamı kazansın diye orada insanlar sürgüne tabi tutuldular. Ümraniye'de 54 Bin vatandaşımızın kentsel dönüşümden dolayı mağdur olacağını biz anlatacağız, siyasetçi olarak sorumluluğum bu. Topbaş'ın ve siyasilerin İstanbul'u nasıl ranta tabi tuttugunu tabi ki biz anlatacağız. Ortada bir soygun varsa bu soygunu yapanlar da ortadaysa bunun hesabının sorulması gerekir." dedi.

    Perşembe, 10 Nisan 2014 23:06

Bağlantılı Konular