Gürsel Tekin saldırıyla ilgili açıklamada bulunduCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na meclis çatısı altında yapılan saldırının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Habertürk mikrofonlarına konuştu.


Bir güvenlik zafiyetinin ortaya çıktığını belirten Gürsel Tekin, "Saldırgan  profesyonel olduğunu ve bunun sıradan bir saldırı olmadığını belirtmek istiyorum." dedi.

Gürsel Tekin, "Eylemi gerçekleştiren kişinin sıradan bir kişi olmadığı, farklı örgütlerle bağlantısının olabileceğini de kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Elimizdeki verilerin ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyrum. Tabi ki çeşitli bilgiler, belgeler var. Özellikle kendisinin Facebook sayfasında farklı örgütlerle yakın temasta olduğu cümleleri var. Bütün bunların araştırılması gerekiyor."
dedi.

Saldırının seçim sonuçlarıyla ilgili bir tepki olmadığını belirten Gürsel Tekin, "Bir partilinin reaksiyonu olsa bunlar böyle değerlendirilebilir ama partiyle ilgisi olmayan, farklı siyasal düşüncede bir insanın eylemini seçim sonuçlarına bağlamak doğru değildir. Seçim sonuçları başka bir şeydir. İkincisi; her şeye rağmen grubumuz yine sakin bir ortamda geçti. Sayın Genel Başkanımızın olağanüstü sağduyusunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunu böyle dramatik bir hale sokmayıp aynı zamanda sükûnete ve barışçıl bir çağrıyla başlamış oldu Sayın Genel Başkanımız. Ama yine tekrarlamak istiyorum bunun klasik bir olay olmadığını benim aynı zamanda aklıma şu soru işaretleri geliyor. Hrant Dink eylemine de baktığımızda benzer sabıkalı insanların kullandığını. Bu alanda da bu isimlerin çok detaylı bir şekilde emniyet mensupları tarafından incelenmesi gerektiği inancı içerisindeyim." dedi.

    Çarşamba, 09 Nisan 2014 12:03

Bağlantılı Konular