Gürsel Tekin: "Rey namustur"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Halk TV'de Basın Koridoru programına canlı telefon bağlantısıyla konuk oldu.
Hatay ve Ankara ile ilgili gelişmeleri değerlendiren Gürsel Tekin, "Hükümet aylardır milli iradenin adresi olarak işaret ettiği seçim sandığını şimdi milletten kaçırıyor. Dünyanın neresinde oy veren seçmen oylarını çöplerden arar? Biliyorsunuz Hatay çok stratejik bir il. CHP 'nin özel çabalarıyla ciddi bir barışın sağlanması için süreç başlatılmıştır. Yarın Hatay'da olacağım. Hatay'daki örgütümüz yalnız değildir. İtiraz edilebilir, sonuç alınır, alınmaz ama rey veren yurttaşlarımızın hiçbirinin kafasında soru işareti yaratmayacak bir sonuca ulaşmamız gerekmektedir."dedi.

Sandığı kaçırmanın, devletin organlarını baskı aracı olarak kulanmanın demokrasilerde kabul edilemeyeceğini söyleyen Gürsel Tekin, "Rey namustur bunu herkesin çok iyi bilmesi lazım. Bu konuda bütün yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor." diye ekledi.

Gürsel Tekin 30 yıllık siyasi yaşamında böyle bir rezillik görmediğini dile getirerek, "Pek çok ilde yaşanan elektrik kesintilerine bile cevap verilebilmiş değildir. Bu kadar çürümüş bir iktidardan bişey beklemiyorum ama devletin kurumları elini vicdanına koymalıdır diye düşünüyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 01 Nisan 2014 23:40

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica