Gürsel Tekin'den Twitter yasağına eleştiri

 

Sancaktepe'de seçim çalışmalarına destek veren Gürsel Tekin, Twitter'ın yasaklanmasını eleştirerek, "Tweetten korkacağınıza kuştan korkacağınıza Allah'tan korkun. Şu anda tüm dünyada Türkiye konuşuluyor. Sadece pisliklerinizi kapatacaksınız diye Türkiye'yi uluslararası arenada bu hale nasıl sokabilirsiniz? Tweete dahi tahammül edemeyen bir iktidarın ivedilikle istifa etmesi gerekmektedir" dedi

Twitter'a erişimin yasaklanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gürsel Tekin, "Her gün bir yasakla karşı karşıya kalıyoruz. Aslında bu son yasak, ilk yasak değildir. Bugüne kadar yüzlerce yasakla karşı karşıya kaldık. Geceyarısı kanun teklifleriyle, gece yarısı tayin sistemlerini, geceyarısı sürgünlerini ne yazık ki kamuoyunun çoğu göremedi. Kaldı ki bu iktidar, 2001 yılında kendi programını tanıtırken yasaksız Türkiye'den bahsetmişti. "Yasaksız Türkiye yaratacağım" diyenler şimdi bir kuştan niye korkarlar? Siz bir kuştan korktuğunuz kadar Allah'tan korksaydınız, böylesi bir rezaletle karşı karşıya kalmazdınız. Lağım patlamış, patlayan lağımı hiçbir yasakçı anlayışla durdurmanız mümkün değildir. Bugün yasaklamış olduğunuz Twitter'ın dünyada uygulandığını dünyada yasaklanamayacağını hepinizin çok iyi bilmesi gerekiyor. Ne olacak, Edirne'den, İzmir'den öteye ne yapacaksınız?" dedi.

"Türkiye önümüzdeki günlerde daha ilginç uygulamalarla karşılaşacak"
Gürsel Tekin seçimlere on gün gibi kısa bir süre kaldığını belirterek, "Bunlar niye oluyor? Tabi çok tartışıldı, konuşuldu. Kimine göre kumpas, kimine göre tuzak. Ama vicdana göre, bütün bu belgelerin ortada olduğu bir dönemde bu yasağın gelmesi son derece doğal. Yasak gelemezse ne olur?  Altını çizerek söylüyorum bu yasak sadece Twitter'ı yasaklamakla kalmayacak. Türkiye önümüzdeki günlerde daha ilginç uygulamalarla karşı karşıya kalacak. Seçime kaldı on gün. On günlük süreye baktığımızda, iktidarın bu patlayan lağımdan dolayı getirdiği yasaklar yetmedi. Şimdi teknolojiye yasak getiriyor." dedi.

Sancaktepe'de seçim çalışmlarını sürdürdüklerini dile getiren Gürsel Tekin, "İstanbul'da Sancaktepe dahil olmak üzere 100 milyar dolar, altını çizerek söylüyorum yüreği yeten cesur bir AKP'li varsa karşıma çıkabilir. 100 milyon dolar imar rantında hangi bakanların çocuklarına, hangi siyasetçilerin çocuklarının kasalarına para girdiğini Başbakan'a mektupla gönderdim amane yazık ki hiçbir uygulama yok. Ben inanıyorum ki Sancaktepeli de İstanbullu da 30 Mart'ta bütün bu yasakçı ve talancı anlayışa son verecektir." dedi.

"Başbakan'ın istifa etmesi gerekmektedir"
Bütün bu yasaklara rağmen Twitter kullanıcılarının hala Twitter'ı kullanabildiğini belirten Gürsel Tekin, "Hiç merak etmesinler.  Buna ne Tayyip'in gücü yeter, ne iktidarın gücü yeter. Hadi burayı yasakladınız. Şu anda dünyada 10 milyonun üzerinde yurttaşımız yaşıyor, bunu nasıl yasaklayacaksınız. Bu kadar ilkellik olabilir mi? Bu korkudan vazgeçecekler. Tweetten korkacağınıza kuştan korkacağınıza Allah'tan korkun. Şu anda tüm dünyada Türkiye konuşuluyor. Sadece pisliklerinizi kapatacaksınız diye Türkiye'yi uluslararası arenada bu hale nasıl sokabilirsiniz? Tweete dahi tahammül edemeyen bir iktidarın ivedilikle istifa etmesi gerekmektedir" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 21 Mart 2014 14:22

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica