"Türkiye'yi küresel oyuncak haline getirdiler"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Manisa CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel'in proje tanıtım toplantısına katıldı. Gürsel Tekin burada yaptığı konuşmada seçim sürecinin önemine değinerek, "CHP'nin bu kritik süreçte en önemli projesi Türkiye projesidir. Türkiye'nin 30 Mart'tan sonra bu iktidarı taşıması mümkün değildir. Uluslararası arenada Türkiye'nin ne kadar zor durumda olduğunu hepiniz düşünün. Türkiye'yi küresel oyuncak haline getirdiler." dedi.

Son günlerde, 90 yıllık cumhuriyet tarihinde, 40 yıl Türkiye'deki büyükşehirleri sosyal demokratların yönettiğini dile getiren Gürsel Tekin, belediyeciliğin CHP'nin işi olduğunu söyledi. AKP belediyelerini eleştiren Gürsel Tekin, "Bu ceberut belediyelerin iktidar olmasında bizlerin çok büyük katkısı var. İç çatışmalarımızdan dolayı o gelişmiş iki şehri köy haline döndürdük. Kentsel dönüşüm diye lanet bir şey getirdiler. Şimdi bize kentsel dönüşüm dersi veriyorlar. Meydanların yeşilin ne olduğunu CHPden öğrendiler. Modern ulaşımı metroyu ilk kez Türkiye'ye getiren CHP'li belediyelerdir" dedi.

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasına dikkat çeken Gürsel Tekin, "Bunların hırsızlığı sadece 17 Aralık'ta çıkmadı. Belediyecilik tarihinden itibaren yapıtılar. İmar çetesini çabuk unuttuk. Ama CHP'li başkanlara baktığınızda kendilerine servet değil, şehre hizmet ettiklerini görürsünüz. Bu önümüzdeki seçim klasik belediye başkanlığı seçimi değil. Manisa'da Özgür Özelin belediye başkanlığını buradan görüyorum. Yapılan tüm araştırmalara baktığınızda AKP ile CHP arasında bir buçuk puan fark var. Özellikle sizden rica ediyorum. Farklı bir partiye oy veren arkadaşlarımız bir kez bile olsun Manisa'nın İzmir, Aydın olmasını istiyorsanız CHP'ye oy verin. Sadece Manisa'nın geleceğini tayin etmeyeceksiniz. Aynı zamanda Türkiye'nin geleceğini tayin edeceksiniz. Ya bakan evlatlarını tercih edeceksiniz, ya da pırıl pırıl vatan evlatlarını tercih edeceksiniz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 16 Mart 2014 18:05

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica