"Kur yükselişinin faturası Öteki Türkiye'ye çıkıyor!"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 4 Şubat 2014 tarihinde Sokak TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, Burhan Kuzu’nun yolsuzluk ile ilgili sözlerini değerlendirdi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, sanayi gelişsin, ekonomi büyüsün diye kendi arsasını sattığını ifade eden Gürsel Tekin, "İsmet İnönü'ye bakalım. Ne yaptı çocuklarına servet mi bıraktı?" diye de ekledi. Hasan Ali Yücel’in kirli siyasetçilere örnek olması gerektiğini de vurguladı.

17 Aralık sonrası sürece ilişkin ise Gürsel Tekin, "Gezi Parkı'nda faiz lobisi söylemi vardı. Biz de merakla kimdir diye bekliyoruz. Çıkarın bu lobileri bulalım, hesap soralım. Çıka çıka Merkez Bankası çıktı. Başbakan'ın kendisi çıktı. Türkiye’de her zaman kur yükselişinin faturası sadece yoksula çıkar, Öteki Türkiye'ye çıkar!" dedi.

"Gelin bunu değiştirelim"
"Adalet Bakanı, savcıyı arıyor. Diyor ki, "Soruşturmayı durdurun. Onu durdurmazsanız, bunun bedelini ağır ödersin." Böyle bir şey olur mu? Yani, hırsıza dokunma, hırsıza dokunursan ben de seni yakarım. Şimdi, ne diyorsunuz? Gelin bunu değiştirelim." diye konuşan Gürsel Tekin,  bu soruşturmaların devam etmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Gürsel Tekin, "Sonucuna bakalım o zaman. Elbette değiştirilmesi gereken ne varsa değiştirelim." diye de ekledi.

    Salı, 04 Şubat 2014 20:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica