"Türkiye'yi bir kaosa sürüklemeyin"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan'ın Boyner'i boykot çağrısına tepki olarak, Boyner mağazasından sembolik bir alışveriş yaptı.

Berkin Elvan'ın ölümünün ardından bir mesaj yayınlayarak çalışanlarından mağazalardaki müziği kapatmalarını isteyen Cem Boyner'in boykot edilmesi çağrısında bulunan Başbakan'a tepki olarak sembolik bir alışverişte bulunan Gürsel Tekin, "Başbakan'ın dün bir iş adamını tehdit edip hedef göstererek boykot çağrısında bulunduğu için bizim de, burada tepki göstererek bir basın açıklaması yapmak istedik. Berkin Elvan'ın ölümüne bütün dünya ayağa kalkarken, duyarlı bir işadamı son derece vicdanlı bir açıklama yaparak, 'Ölünün arkasından müzik çalınmaz', talimatı verdiği için kendisi hedef haline geldi. Biz Sayın Boyner'in, Sezen Aksu'nun birçok sanatçının yalnız olmadığını iş dünyasında hiçbir kimsenin yalnız olmadığını ifade etmek için buradayız" dedi.

"Hangi siyasal düşüncede olursa olsun bunu Ülker grubuna yapsa, Ülker grubu için de aynı eylemi yaparız" diyen Gürsel Tekin, "Biz CHP olarak inşallah bizim iktidarımızda, Türkiye'deki bütün iş dünyası ve farklı siyasal düşüncede olan insanlar gazeteciler, gazete patronları tehdit edilmeyecek. Tam tersine kendilerini özgürce ifade edebileceği imkanları ve olanakları tanıyacağız. Bunu kabul etmek mümkün olabilir mi? Son derece insani bir açıklamadan dolayı, bir ülkenin Başbakan'ın bu açıklamasını şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin Okmeydanı'nda saldırı olayıyla ilgili sorusuna ilişkin Gürsel Tekin, "Elbette Sayın Genel Başkanımız Berkin'in ölümünden sonra, bir açıklama yapmıştı. Her an Türkiye'nin her yerinde provokasyonlar yaratılabilir. Doğrusu hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. Umut ediyoruz ki, bundan sonra acı şeyler yaşanmaz. Sadece iktidar yetkilileri çocuklarını himaye edecek diye, 76 milyon yurttaşımızın çocuklarını mağdur etmekten vazgeçsinler. Çok tehlikeli bir oyunun içindeler. Altını çizerek söylüyorum, gelin Pişmanlık Yasası'ndan mı faydalanacaksınız, ne yapılacaksa yapılsın, ama Türkiye'yi bir kaosa sürüklemeyin ve Türkiye'nin istikrarını bozmayın. Burada yapılması gereken ne varsa, başta Cumhurbaşkanı, Sayın Cemil Çiçek, herkes aracı olacak, bu kaos ortamından Türkiye'yi çıkarmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 14 Mart 2014 15:20

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica