"Türkiye'nin geleceğine karar vereceksiniz"

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Feneryolu'nda partisinin seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Gürsel Tekin burada yaptığı konuşmada 17 aralık operasyonuyla birlikte tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ve bakan çocuklarının tahliyeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin konuyla ilgili, "Siz organize bir yolsuzluğun mimarları dışarıdayken, organize yolsuzluğun taşeronlarını içeride tutabilir misiniz? Önümüzdeki dönemde yurttaşlarımız, sadece klasik bir belediye başkanı seçmeyecek, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine karar vereceksiniz. Çocuklarınızın geleceğine karar vereceksiniz. Ya demokrasi, özgürlük diyeceksiniz ya da otoriter yapıyı onaylayacaksınız. Bunun ortası yok. Bu iş adamı, sıradan görünen, mütavazı dediğimiz bu iş adamı, bir hükümetin kabinesinin yarısını rehin almış. İlk kez, Türkiye Cumhuriyeti'nde hiç görülmemiş bir olay; bir bakanlar kurulunu, bir iş adamı rehin alıyorsa bunun arka planındaki Türkiye'nin dış politikasının ne durumda olduğunu hepimizin çok iyi bilmesi gerekir. Elbette belediye başkanlarımızı seçeceğiz ama bir şeye karar vereceğiz ya bakan evlatlarını tercih edeceğiz ya da vatan evlatlarını tercih edeceğiz. Karar sizin." dedi.

Gürsle Tekin aynı zamanda Türkiye'de kentlerin fiziki ve sosyal dönüşümünü CHP'li belediyelerin gerçekleştirebileceğini de sözlerine ekledi. Yolsuzlukların önüne sadece milletin geçebileceğini belirten Gürsel Tekin, vatandaşlara, " 30 Mart günü gideceksiniz, Türkiye'nin kaderini değiştireceksiniz." diye seslendi.


 

    Pazar, 02 Mart 2014 12:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica