"Bu talebi iktidarın yerine getirmesi gerekir"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 10 Haziran 2012 tarihinde Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda düzenlenen İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresini izlemeye geldi.

Gürsel Tekin, gazetecilerin soruları üzerine, Türkiye'nin 30 yıldır kanayan yarası olan temel sorununun en azından kısa süreli bitişini sağlayabilecek bazı maddelerin, bazı yasal değişikliklerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

En azından aşama aşama bunun yapılması gerektiğini vurgulayan Tekin, CHP'nin tutuklu milletvekilleri, yüzde 10 barajı ve faili meçhul cinayetlerle ilgili verdiği kanun tekliflerinin önemli olduğuna işaret ederek, iktidarın yakın süreçte bunları hayata geçirmesinin bir niyet göstergesi olacağını, bölgede de böyle bir beklenti olduğunu kaydetti.

“Toplumsal mutabakat komisyonunun kurulması için MHP ile görüşmeyi düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Tekin, “Bu oluşumu sağlayacak olan iktidar yetkilileridir. Bu konuda muhalefetin yapabileceği bir şey yok. Muhalefet çağrısını yapmıştır. Sayın Genel Başkanım bu çağrıyı yaptı. Umut ediyorum ki bu konuda MHP, BDP ve parlamentoda grubu olan siyasi partilerle gereken iletişimini kurar. Bizim de talebimiz bu. Bu talebi iktidarın yerine getirmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 10 Haziran 2012 17:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica