CHP'de Aygün tartışması

Gürsel Tekin, 23 Ocak 2013 tarihinde NTV'nin haber bülteni mikrofonlarına parti içinde neler olduğunu anlattı.

Gürsel Tekin, Hüseyin Aygün konusunun kimse tarafından takip edilmediğini bu yüzden gündemde ki diğer konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve her gün zamların arttığını da ekledi.

Tekin, “MYK’da Hüseyin Aygün olayı hiç gündeme gelmedi. İnsanlar CHP’den dertlerine çözüm bulmasını istiyor. Biz bunları tartıştık. Sadece basın mensubu arkadaşların merakları olabilir. CHP’de bir gedik açabilir miyiz? Açamazsınız, bakın Türkiye ilerliyor. Çok önemli sorunlar var. Bu sorunların konuşulmaması çok ciddi bir ızdırap.” dedi.

NTV muhabiri, “CHP içindeki ulusalcıların bazı isimleri dönem dönem hedef haline getirdiği yönünde bir algı var. Siz ne düşünüyorsun?” şeklinde sordu. Tekin’in cevabı şöyleydi: “Biz neciyiz? 30 yıldır hiç çizgim şaşmadı. Benim arkadaşlarım enerjisini ceberut iktidara karşı koruyacak. Ana muhalefet liderinin kardeşi alın teri ile çalışıyor. Buna tahammül edemeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. CHP sadece birbiri ile didişiyormuş algısını ortadan kaldıralım. Bunu ısrarla bizim medyamız yapıyor. AKP’ye gösterilen hassasiyetin bir kısmı da bize gösterilsin.”

Tekin, son olarak İmralı süreci ile ilgili yorumlar yaptı.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 23 Ocak 2013 15:18

Bağlantılı Konular