Kılıçdaroğlu: "Ortada darbe falan yok, yolsuzluk var, rüşvet var, yolsuzluk soruşturması var, haramzadeler var"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, SP Genel Başkanı Kamalak'la görüştüklerinde, Kamalak'ın 'iğneden ipliğe hesabı sorulur bir gün' diyen Karacaoğlan'ın şiirini okuduğunu hatırlatarak, O'nun da yolsuzlukla, rüşvetle mücadeleden yana olduğunu belirtti.

"Şimdi ben 'iğneden ipliğe hesabı sorulur bir gün' şiirini okuyan Sayın Kamalak'a da söylüyorum. Ne güzel şiir. Kul hakkı yiyenden hesabı sorulur diyor Karacaoğlan. O adamlardan birisi şimdi cumhurbaşkanı adayı, sen de sandığa gideceksin. Senin partililerin de sandığa gidecek. Bu şiiri eminim içinden okuyup sandığa öyle gidecektir. Buna da yürekten inandığımı ifade etmek isterim."

"Erdoğan tutturmuş bir darbe. Ortada darbe falan yok, yolsuzluk var, rüşvet var, yolsuzluk soruşturması var. Haramzadeler var"

"Ben ona soru sordum. Arkadaş dedim, senin bakanın koluna 700 milyarlık saati darbeciler mi taktı? Tık yok."

"Sen oğluna telefon ettin, sıfırla diye. Darbeciler mi sana sıfırla diye telkin de bulundu?
Senin çocuğunun, bakanların çocuklarının evine boy boy kasaları, o kasaların içine milyon avroları, dolarları darbeciler mi koydu?"

Şimdi kalkmış utanmadan cumhurbaşkanı adayıyım diyor. Bu bizim topluma yapılmış en büyük hakarettir. Gidersin hesabını verirsin. Yargılanırsın sonra gelirsin eyvallah hiç itiraz etmeyiz. Ama hesabını vermeyip kaçacaksın, yargıyı baskı altına alacaksın sonra diyeceksin ki 'ben cumhurbaşkanı adayı olacağım.'

"Bakanlar 700 milyarlık saati alır rüşvet olarak, haram parayla hacca gider rüşvet olarak. Sistem böyle kurulmuş. Ama devletin çarkları da artık işlemiyor. Geçen Salı günü, grup toplantımız var. AKP'nin de grup toplantısı 1 saat 50 dakika sürdü. TRT dört kanaldan tamamını verdi. E sıra geldi CHP'ninkine, bizimki ne kadar verilmiş olabilir? Sıfır."

Alkış ve sloganlar eşliğinde geldiği CHP Grubunda TRT'nin AKP'nin yayın kuruluşuna dönüştüğüne dikkat çeken ve "Bu kadar rezilliği bir demokrasi kabul edemez. İki saat yayın vereceksin dört kanaldan, CHP'ye gelince bir saniye bile vermeyeceksin. CHP grubunda kavga çıksaydı 24 saat verirdi. Ahlak yoksunu insanların oturduğu bir yerdir orası" diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında herkesi rüşvete, yolsuzluğa karşı çıkmaya çağırdı.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 08 Temmuz 2014 17:46

Bağlantılı Konular