"Rüşvet yemeyen bir memuru süren bir adamı, sizin sandıkta sürmeniz lazım"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Zarrab'ın rüşvetini elinin tersiyle iten ve sürgüne giden gümrükçü Teoman'ı, "Gözünü sevdiğimin Teoman'ı, hepimizin onuru" diye selamladı ve karanlığa ışık tuttu.

"1 Ocak 2013. Gana'dan bir uçak kalktı, Yeşilköy'e indi. Gümrükçülere, "yükümüz taş, 1,5 ton taş getiriyoruz" dediler, taş dedikleri altın çıktı.

4 Ocak 2013. Üç gün sonrası,uzun tartışmalar. Araya Rıza Zarrab, bakanlar, müsteşarlar giriyor. 8 Ocak 2013 malın cinsini değiştiriyorlar. Taşlar altın oluyor.

10 Ocak 2013. Rıza Zarrab'la yapılan bir telefon konuşması var. Diyor ki "Rüşvet ver kurtar, gümrük dediğin nedir" Onun söylediği şu "Teoman'a neler yaptım. Ne vaatler. Adam ben memuriyeti yakmam" diyor. Gözünü sevdiğim Teoman, hepimizin onuru olan Teoman.

Teoman, "Recep Tayyip Erdoğan haram yese de ben yemem" diyor. Diyeceksiniz ki bu Teoman'a ne oldu? Atatürk Havalimanı'ndan alındı, Gaziantep GAP Bölge müdürlüğüne tayini çıkarıldı. Yani sürüldü.

Şimdi ben Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygı değer yurttaşlarıma sesleniyorum. Ramazan ayındayız. Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün. Rüşvet yemeyen bir adamı süren ve rüşvetten yana olan birini koruyup kollayan bir Başbakan'a, aday olduğunda oy verecek misiniz, vermeyecek misiniz?

Eğer siz kul hakkı yemenin en büyük günah olduğunu düşünüyorsanız, rüşvet yemeyen bir memuru süren bir adamı, sizin sandıkta sürmeniz lazım."

"Dünyanın hiçbir demokrasisinde böyle garip bir olay yok. Rüşvete direnen adam sürülüyor, rüşvet yiyen ödüllendiriliyor. Süren adam cumhurbaşkanı adayı oluyor. Ahlak fukarası bir adamla karşı karşıyayız. Ahlaksızlığı ödüllendiren bir kişiye nasıl deriz ki gel sen cumhurbaşkanlığı koltuğuna otur."

"Gelelim 15 Şubat 2013'e. Bakan Hayati Yazıcı soruşturma açmak zorunda kalıyor. Olay medyaya yansıyor. Ve müfettiş devreye giriyor."

16 Şubat 2013. Devletin müfettişinin yazdığı rapor, bir gün sonra. Gümrükçüler bir bakıyorlar, 1,5 ton altından 292 kilo altın eksik, Değeri 14 milyon 600 bin dolar. Nereye gittiği belli değil."

17 Ocak 2013. Uçak Dubai'ye gidiyor. 292 kilo altını birileri götürüyor, tamam diyorlar sen de gidebilirsin artık. 292 kilo hafiflemiş uçak gidiyor"

"Arkadaşlarımız Gümrük bakanına siz transitti diyorsunuz, transitse İstanbul'da ne işi var bu uçağın diye soruyorlar. Diyor ki yakıt ikmali için geldi. Gana'dan, İstanbul'a mesafe 7354 kilometre.  Direkt Dubai'ye gitse 2000 kilometre. Üstelik buraya gelip yakıt ikmali yapacak, yine Dubai'ye gidecek, fazladan yaptığı kilometre 10346 kilometre olacak. Yalan söylüyorlar, yalan,  Milletin aklıyla dalga geçiyorlar" diyen Kılıçdaroğlu Grup konuşmasının bu bölümünde yolsuzluk, rüşvet, kara para aklama karanlığına ışık tuttu.

    Salı, 08 Temmuz 2014 17:32

Bağlantılı Konular