"Siyasi partiler devlet değildir. İlk kez, AKP kendisini devlet olarak görmeye başladı"

Başbakan, “Dokunamazsınız benim çocuğuma’,  ’Gidip ifade vermeyecek benim çocuğum’ diyor.”

“Geçen gün Başbakan, ‘evlatlarımdan biri yolsuzluğa karışsın bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim’ diyor.  Evlatlıktan reddetmeni istemiyoruz, çünkü rüşvet ve yolsuzluğa bulaşanlar evlatlıktan reddedilir diye bir ceza yok. Sen kendini devletin yerine koyuyorsun, ‘oğlumu ben yargılarım’ diyorsun. Senin oğlunun rüşvet ve yolsuzluğa bulaşıp bulaşmadığına sen karar veremezsin. Bağımsız mahkemeler karar verir. Gönder ifade versin”

“Bilal de çıkıp, ‘ya baba’,  ’sen bana helal, haram, kul hakkı, yetim hakkı nedir öğretmedin. Tam tersi beni harama, suça teşvik ettin. Benim üzerimden gittin pazarlıklar yaptın. Sen beni reddedeceğine, ben sana dönüp senin gibi baba olur mu desem, ben haklı değil miyim?’. Ne dersin o zaman?”

“Başbakan, ‘Ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba duymadım’ dedi.  Doğrudur. Yani, ‘Hırsızlık babadan evlada geçer’ diyor. Kendisini tanımlıyor.”

“Başbakan ‘çete var’ diyor. Çete var, doğru. Bakanlar Kurulunda var, reisi de sensin zaten”

“Başbakan ‘paralel devlet var’ diyor. Ben merak ediyorum, ayakkabı kutusundan çıkan 4,5 milyon doların, O bakana verilen 700 bin liralık saatin, Haram para ile Umre ziyaretinin, bakan çocuklarının yatak odalarında çıkan kasaların, o kasaların içindeki Dolarların, Avroların, Liraların paralel devletle ne ilgisi var?”

“Genel Kurul’da görüşülecek HSYK ile ilgili teklif yasalaşırsa, devletin bir ayağı yok olmuş olacak. Adaleti yok sayacağız artık. Allah rahmet eylesin diyeceğiz, Oysa adalet devletin temelidir. Adalet, kamu vicdanıdır. Adaleti yok ettiğiniz zaman devleti yok edersiniz”

”Siyasi partiler devlet değildir. İlk kez, AKP kendisini devlet olarak görmeye başladı. ‘Her şeyi ben yaparım, her şeyi ben bilirim’, ‘Adaleti de ben dağıtırım’, ‘Hele benim oğluma asla dokunamazsın’ diyor. Sokaktaki vatandaş da, ‘benim oğlumla başbakanın oğlu arasında ne fark var?’,  ‘Benim oğluma uygulanacak olan yasalar onun oğluna neden uygulanmıyor?’ diye düşünüyor, soruyor”

Anahtar Kelimeler
    Salı, 21 Ocak 2014 12:09

Bağlantılı Konular