"Kadın kardeşlerime sesleniyorum; adresiniz, yeriniz CHP’dir."

Kadının giysisi üzerinden politika yaptılar, hep bununla kadınları meşgul ettiler. Cambaza bak politikasını uyguladılar, kadının haklarını parça parça elinden aldılar. Şimdi kadınların uyanma zamanı”

“Dünya Ekonomik Forumu’nun 2013 yılı Cinsiyet Ayrımcılığı Raporu’na göre Türkiye kadın erkek eşitliği açısından 136 ülke arasında 120. Sırada. Bu AKP’nin kadını ikinci sınıf yurttaş olarak gördüğünü, uygulamalarının da bunu kanıtladığını gösteriyor”

“Kadına yönelik şiddet son 10 yılda yüzde bin 400 arttı. 2002 yılında öldürülen kadın sayısı 66 2013’te  bu sayı 842′ye çıktı. Kadınların bunun sebebini ve sorumlusunu düşünmesi gerekir.”
“Başbakan Erdoğan Kabataş İskelesinde bir kadının çocuğuyla birlikte bir grubun saldırısına uğradığını söyledi. Başörtülü kadına bu ülkede böyle yapılıyor diye tahrik ediyor.  Utan, utan, boyundan utan.”
“Böyle yalan söylenir mi? İnsanda biraz vicdan, biraz ahlak olur. 60-70 kişi bir kadına saldırıyor. Eğer öyle bir olay varsa saldıranları insan olarak tanımlamak mümkün değil. Böyle bir şey olabilir mi bu ülkede? Her tarafta MOBESE kamerası var, burada yok. Oysa var orada, var da böyle bir olay yok. Ama bizim dünya çapında bir yalancımız var”
 “Kadın kardeşlerime sesleniyorum; adresiniz, yeriniz CHP’dir.”

    Salı, 05 Kasım 2013 19:14

Bağlantılı Konular