• Gürsel Tekin Gölcük'te
  • Amerikalı Senatörler Gürsel Tekin'i ziyaret etti
  • CHP'li vekiller Bolu'da
  • Gürsel Tekin, Bilal Erdoğan'ın yeni tapelerini yayınladı
  • Kırıkkale Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi
  • Klasik Otomobilciler Derneği, CHP Genel Merkezi'nde

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Gürsel Tekin, Uşak'ta iddialı konuştu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin partisinin seçim çalışmalarına katılmak için Uşak’a geldi. Gürsel Tekin yaptığı konuşmada, "Gelin bu sefer Türkiye'nin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Ya demokrasi özgürlüğünü tercih edeceğiz ya da artık Türkiye'yi başka bir noktaya götüreceğiz. Bu karar sadece milletindir."

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir Belediye seçimleri referanduma dönüştüğünü vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Türkiye'nin dış politikalardaki sorunu kabul edilebilecek telafi edilebilecek bir sorun değildir. Sadece yeni belediye başkanlarını seçmeyeceğiz Türkiye'nin geleceğine karar vereceğiz. Sanki sıkıyönetimdeymişiz gibi ülkenin tüm organlarına yasaklar getirildi. Şimdi sosyal medyayı yasaklamaya çalışıyorlar. Daha ileri gidiliyor Adalet ve İçişleri Bakanlıklarına talimat verilip seçim döneminde olağan üstü hal yasasını uygulama konulup konuşmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bunu Uşak’ta soruyorum böyle bir talimat verildi mi? Olağan üstü hal dönemlerinde seçim güvenliği olmaz. Seçmenin reyinin güvenliği olmaz" diye konuştu.

Türkiye'nin geleceğini birlikte inşa edelim
Türkiye'nin geleceğini inşa etmeye geldiklerini aktaran Gürsel Tekin, "Şimdiye kadar hangi partiye oy vermişse vermiş tüm yurtdaşlara çağrı yapıyorum. Gelin bu sefer Türkiye'nin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Ya demokrasi özgürlüğünü tercih edeceğiz ya da artık Türkiye'yi başka bir noktaya götüreceğiz. Bu karar sadece milletindir. CHP önümüzdeki seçim döneminde büyük bir iktidarla göreve gelecek. Uşak’ta da iktidar olacağız Türkiye'nin dört bir yerinde de iktidar olacağız. Yerelde iktidar olduğumuz andan itibaren önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Buda halkın önüne gelecek mi? Gelmeyecek mi? büyük tereddütlerimiz var" diye konuştu. 

Haber: Uşakport

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 07 Mart 2014 10:02
Yandex.Metrica