• Gazetcilerler iftar yemeği
  • Sarısülük ailesine taziye ziyareti
  • Kırıkkale Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi
  • Gürsel Tekin huzurevini ziyaret etti
  • Gürsel Tekin Büyük Ergene Yürüyüşüne katıldı
  • Gürsel Tekin Haymana'da

BAŞKANIN PROGRAMI

Temmuz 2018
P S Ç P C C P
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Gürsel Tekin, Başbakan'a seslendi: "Sen de devrileceksin!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Başbakan sanki sıkıyönetim dönemindeymişiz gibi yasaklar getiriyor, son olarak da 'sosyal medyayı yasaklayacağım' diyor" dedi.

Gürsel Tekin, Uşak'ta CHP İl Başkanlığı binası önünde yaptığı konuşmada ülke gündemindeki son gelişmeleri değerlendirdi. Yerel seçimlerde halkın sadece belediye başkanlarını seçmeyeceğini, ülkenin geleceğine yön vereceğini belirten Gürsel Tekin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın  yasakçı zihniyete sahip olduğunu savunan Gürsel Tekin, "Yabancı uyruklu bir iş adamı düşünün. Bu iş adamı ülkenin iktidarının kabinesinin üçte birini rehin alıyor. Türkiye'nin dış politikada geldiği son nokta bu. Erdoğan sanki sıkı yönetim dönemindeymişiz gibi basına, medyaya, iş dünyasına, sivil toplum örgütlerine hatta TBMM'ye yasaklar getirdi. Yetmedi, dün konuşmasında söyledi, "Sosyal medyayı yasaklayacağım" diyor. Bu zihniyeti anlamak mümkün değil" diye konuştu.

Seçmenlere seslenen Gürsel Tekin, yerel seçimlerin önemine değinerek şunları kaydetti:

"Geçmiş yıllarda çeşitli gerekçelerle AKP'ye oy verenlere sesleniyorum. Gelin, bu kez Türkiye'nin geleceğini hep beraber inşa edelim. Ya demokrasi ve özgürlüğü seçeceğiz, ya da Neron gibi Türkiye'yi başka noktaya götüreceğiz. Bu karar milletindir. Millet bunun gereğini yapacak. Anketler ortada. AKP eriyor. CHP Türkiye'nin dört bir yanında iktidar olacak. Önce yerelde iktidar olacağız. AKP iktidara gelirken bizim dini duygularımızı sömürdü. Evet, doğru din bilgisi almış olabilirler. Ama unutmayın ki insanlar din terbiyesi almamışsa o çok tehlikelidir. AKP din terbiyesi almadığı için her türlü yolsuzluğu mübah sayıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum. Ne yaparsan yap, ister olağanüstü hal yasası getir, ister yasaklar, dünyada arkadaşların nasıl devrildiler gördün, sen de devrileceksin."

Konuşmanın ardından Uşak'taki belediye başkan adayları ile bir araya gelen Gürsel Tekin, daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.

    Cuma, 07 Mart 2014 16:43
Yandex.Metrica