• CHP'den İzmir ve Balıkesir'e ziyaret
  • Gürsel Tekin Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitingte
  • CHP Heyeti Diyarbakır'da
  • Gürsel Tekin, Sancaktepe'de
  • Gürsel Tekin Almaya'da
  • Yolsuzluklarla ilgili yapılan basın toplantısı

BAŞKANIN PROGRAMI

Aralık 2018
P S Ç P C C P
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Gürsel Tekin Hilvan'da barış yemeğine katıldı

Şanlıurfa'da bir dizi ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iki aile arasındaki husumeti sona erdirecek barış yemeğine katıldı.

Şanlıurfa'da çeşitli temaslarda bulunan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ardından Hilvan ilçesine geçti. Hilvan CHP İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra partililerle ilçeye bağlı Saluca Mahallesine giden Tekin, aralarında husumet bulunan Atmak ve Bardak ailelerini barıştırarak husumeti sona erdirdi.

Barışın sağlanmasına öncülük eden CHP'li Gürsel Tekin, bu coğrafyanın havasını bilen bir ailenin çocukları gibi olduğunu belirterek, "Benim bölgemde de ne yazık ki uzun yıllar çok dramatik sorunlar yaşandı. Çok sayıda insanlar gerekli gereksiz şekilde hayatını kaybetti. Tabi ölen ile ölünmüyor. Keşke bu acılar hiç yaşanmamış olsa, daha önce de kendi bölgemizde yine iki aile arasındaki sıkıntılara vesile olduğum için çok mutluyum." diye konuştu.

İki ailenin barışmasına vesile olacağı için çok heyecanlandığını sözlerine ekleyen Tekin, "Böylesi bir hayırlı iş için, ben ve iki tane milletvekili arkadaşım bugün buradayız. Keşke olmasaydı ama inşallah son olur ve bu barışa vesile olduğumuz için buraya davet ettikleri için her iki aileye de çok teşekkür ediyorum." dedi. Bu vesile ile bölgede yaşanan sorunların tekrarlanmaması için Urfalıların insanlık adına ne varsa yapması gerektiğini belirten Tekin, "Önümüzdeki günlerde inşallah Muş'ta da benzer bir barış süreci var ve arkadaşlarımızla Muş'ta olacağız. Bu işe vesile olduğum için çok mutluyum. Her iki aileye de çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından iki husumetli aileyi barıştıran Tekin'in öğle yemeğinin ardından ilçeden ayrılacağı öğrenildi.

Haber: Milliyet

    Cuma, 30 May 2014 16:01
Yandex.Metrica