• Meclis Taksi
  • Gürsel Tekin Cömert ailesine gitti
  • Gürsel Tekin, Adana'da
  • Gürsel Tekin, Kadıköy'de Aday Adaylığını açıklıyor
  • Gürsel Tekin, Adana'da
  • Ayamama Deresi

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Gürsel Tekin'den Davutoğlu'na çağrı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenerek, "Gelin kendinize göre hukuk sistemi değil 76 milyonun ihtiyacı olan bir hukuk sistemini hayata geçirelim. Aksi takdirde sürekli paralel yapılar, sürekli örgütlerle mücadele eder duruma gelirsiniz. Gelin Sayın Davutoğlu kapsamlı bir yolsuzlukla mücadele yasası çıkaralım. Siz de rahat edin, siz de tasarruf etme gereği duymayın" çağrısı yaptı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin Samsun İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasına, Samsun'da bir dizi program gerçekleştireceğini aktararak başlayan Tekin, AK Parti iktidarının, kendilerine göre suç örgütleri oluşturarak, o suç örgütleriyle sürekli mücadele ettiğini savundu.

"Unuttukları başka bir şey var ki kendilerinin de çözemediği, sürekli korku içinde yaşadıkları bir Fuat Avni var" ifadelerini kullanan Tekin, şöyle konuştu: "Şimdi bütün korkuları bu Fuat Avni kim? Çünkü bir iktidar sürekli paralel yapı örgütlerle meşgul olduğu için (bu örgütler de asla bitmeyecek), nasıl bitirebilirsiniz ancak evrensel bir hukukla bitirebilirsiniz. Yoksa öbür türlü, 'onunla mücadele edeyim bununla mücadele edeyim' derseniz, sakın ha, çıkardığınız bütün kararlar, önünüzdeki süreçte başınızın belası olacak onu bilin. Sayın Davutoğlu size sesleniyorum. Gelin kendinize göre hukuk sistemi değil 76 milyonun ihtiyacı olan bir hukuk sistemini hayata geçirelim. Aksi takdirde sürekli paralel yapılar, sürekli örgütlerle mücadele eder duruma gelirsiniz?. Yarın hangi örgüt çıkacağını, içinizde hangi paralel yapının çıkacağını siz de kestiremezsiniz. Fuat Avni'yi kestiremediğiniz gibi."

"Bir ülkenin cumhurbaşkanı bunlar faili meçhul cinayet de işlemiştir diyorsa..."
17-25 Aralık sürecinin sadece Türkiye değil dünya tarihinde görülmediğini savunan Tekin, şöyle devam etti: "Kabineyi düşünün, üçte biri devleti soymakla meşgul. Böylesi bir dönemde suçüstü oluyorlar kendi iç meselelerinden dolayı ve bunu da kapatmak için şimdi yeni bir operasyon başladı. 14 Aralık operasyonu. Çok ilginç olan operasyon başlamadan önce devletin en tepesindeki şahsiyet operasyonun nasıl olabileceğini, operasyonda kimlerin gözaltına alınacağını, gözaltına alınacak insanların suçlarının ne olduğunu ifade etti. Bir ülkenin cumhurbaşkanı "bunlar faili meçhul cinayet de işlemiştir" diyorsa, bu çok önemli bir şeydir. Sayın Cumhurbaşkanı herhalde pazarda konuşan Cafer amca gibi konuşmuyordur. Mutlaka elinde bilgisi vardır. Şimdi faili meçhul cinayetleri kim işledi, kime işlenmiş? Cumhuriyet Halk Partisi olarak takipçisi olacağız ve bekliyoruz."

"İlk plaketinizi CHP'den alacaksınız"
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan "10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları"na değinen Tekin, şunları kaydetti: "Dün tasarruf tedbirleri diye bir dizi tedbirler açıklandı. Birincisi plaket almayacakmışız. Sayın Davutoğlu size bir plaket hazırladık Cumhuriyet Halk Partisi olarak. Eğer dik duracaksanız ilk plaketinizi Cumhuriyet Halk Partisi'nden alacaksınız. Hediyeler kabul edilmeyecekmiş. Sayın Davutoğlu, kaçak saraya katrilyonlarca para harcanıyor. Siz tasarrufu yapacaksanız oradan başlayacaksınız. Tasarrufu yapacaksanız, 6 milyar dolar yandaş çetelerinize, firmalarınıza kira ödüyorsunuz, oradan başlayacaksınız. Tasarruf yapacaksanız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 500 tane lüks araç kullanılıyor, oradan başlayacaksınız."

Tekin, "Sizin bu yolsuzluklardan bireysel olarak rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Gelin Sayın Davutoğlu, kapsamlı bir yolsuzlukla mücadele yasası çıkaralım. Siz de rahat edin, siz de tasarruf etme gereği duymayın" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'ın da katıldığı toplantı, basına kapalı devam etti.

Haber: Radikal

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 19 Aralık 2014 13:28
Yandex.Metrica