• Yalova Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı
  • Gürsel Tekin Haymana'da
  • Gürsel Tekin, Adana'da
  • Gürsel Tekin Adıyaman Günleri'nde
  • Gürsel Tekin'in Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ziyareti
  • Bağdat ziyareti

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

"Hiçbir yasak kirliliklerinizi kapatmaya yetmeyecektir"

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel,  büyükşehir projelerini açıkladı. Tanıtımda CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İzmir Milletvekili Alaaddin Yüksel, CHP Manisa Milletvekilleri Sakine Öz, Hasan Ören, CHPli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkan adayları da yer aldı.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de salonu dolduran partililere seslendi. Son günlerde, 90 yıllık cumhuriyet tarihinde, 40 yıl Türkiye'deki büyükşehirleri sosyal demokratların yönettiğini dile getiren Gürsel Tekin, belediyeciliğin CHP'nin işi olduğunu söyledi. AKP belediyelerini eleştiren Gürsel Tekin, "Bu ceberut belediyelerin iktidar olmasında bizlerin çok büyük katkısı var. İç çatışmalarımızdan dolayı o gelişmiş iki şehri köy haline döndürdük. Kentsel dönüşüm diye lanet bir şey getirdiler. Şimdi bize kentsel dönüşüm dersi veriyorlar. Meydanların yeşilin ne olduğunu CHPden öğrendiler. Modern ulaşımı metroyu ilk kez Türkiye'ye getiren CHP'li belediyelerdir" dedi.

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasına dikkat çeken Gürsel Tekin, "Bunların hırsızlığı sadece 17 Aralık'ta çıkmadı. Belediyecilik tarihinden itibaren yapıtılar. İmar çetesini çabuk unuttuk. Ama CHP'li başkanlara baktığınızda kendilerine servet değil, şehre hizmet ettiklerini görürsünüz. Bu önümüzdeki seçim klasik belediye başkanlığı seçimi değil. Manisa'da Özgür Özelin belediye başkanlığını buradan görüyorum. Yapılan tüm araştırmalara baktığınızda AKP ile CHP arasında bir buçuk puan fark var. Özellikle sizden rica ediyorum. Farklı bir partiye oy veren arkadaşlarımız bir kez bile olsun Manisa'nın İzmir, Aydın olmasını istiyorsanız CHP'ye oy verin. Sadece Manisa'nın geleceğini tayin etmeyeceksiniz. Aynı zamanda Türkiye'nin geleceğini tayin edeceksiniz. Ya bakan evlatlarını tercih edeceksiniz, ya da pırıl pırıl vatan evlatlarını tercih edeceksiniz" diye konuştu.


Gürsel Tekin: "Organize yolsuzluğun mimarı"
Hükümete yüklenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, şöyle konuştu:
"Aslında 10 yıldır yolsuzluluğun ne boyutta olduğunu biliyoruz. 17 Aralık klasik bir yolsuzluk değil. İlk kez bir ülkenin hükümetinin üçte birinin rehin alındığını görüyoruz. Resmen bir iş adamı tarafından rehin alınmış. Kumpastı, paraleldi hikayeler. Organize yolsuzluğun başındaki kişi mimarı kendisi. Sadece dört bakan değildi. Bizim elimizdeki bilgilere göre daha fazla sayıda bakan. Önümüzdeki günlerde kamuoyu bu rezilliklerin tamamını görecektir. Hangi yasağı getirirseniz getirin, internet yasağı, iş adamlarına yasak. Hiçbir yasak sizin bu kirliliklerinizi kapatmaya yetmeyecektir."


"CHP Manisa'da birinci partidir"
Çok önemli bir seçime girildiğine dikkat çeken Gürsel Tekin, kentte birinci partinin CHP, ikinci partinin de AKP olduğunu söyledi. Gürsel Tekin, "CHPnin bu kritik süreçte en önemli projesi Türkiye projesidir. Türkiyenin 30 Mart'tan sonra bu iktidarı taşıması mümkün değildir. Uluslararası arenada Türkiye'nin ne kadar zor durumda olduğunu hepiniz düşünün. Türkiye'yi küresel oyuncak haline getirdiler. Kendi iktidarlarının geleceği için olabilecek ne kadar kirlilik, rezillik varsa önümüzdeki günlerde kullanabilirler" dedi.


Gürsel Tekin: İzmir'deki kalabalık dışarıdan toplama
Taksim Gezi Parkı eylemlerinde yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı hatırlatan Gürsel Tekin, "14 yaşındaki pırıl pırıl bir çocuğumuz hastanede acı çekti. Sonradan kurtaramadık. Hayatını kaybetti ve sadece Türkiye değil Amerika'dan Rusya'ya kadar herkes gözyaşı döktü. Bunlar insanlıktan nasibini alamamışlar. Onlardan gözyaşı beklemedik. Ama bir başbakan düşünün 14 yaşındaki çocuğun annesini yuhalatacak kadar şuurunu kaybetmiş. Böylesine şuurunu kaybetmiş bir insanın ivedilikle Başbakan'ın yanında yöresinde arkadaşları varsa az da olsa sevenleri varsa ona yapabilecekleri tek iyilik derhal istifa ettirmektir. Bu şuurla bu ülkede başbakanlık yapması söz konusu bile olmamalı" diye konuştu. Gürsel Tekin son olarak AKP'nin İzmir mitinginin kendileri için ölçü olmadığını belirterek, "İzmirdeki mitinge bakmayın. Hepsi dışarıdan toplama kalabalıktı, taşımalıydı" dedi.
 

Haber: DHA

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 16 Mart 2014 09:43
Yandex.Metrica