• Gürsel Tekin Adıyaman'da
  • Avrupalı CHP'liler Anıtkabir'de
  • CHP'den İzmir ve Balıkesir'e ziyaret
  • Gürsel Tekin Afyonkarahisar'da seçim bürosu açılışına katıldı
  • Bağdat ziyareti
  • Aşure Günü

BAŞKANIN PROGRAMI

Ağustos 2018
P S Ç P C C P
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

"Cumhuriyetin kazanılmışlarının parça parça gittiğini hepimizin görmesi lazım"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Karşıyaka İlçe Örgütü tarafından  düzenlenen, 30 Mart seçimlerinde görev alan partililere teşekkür belgesi verilen törene katıldı.

Gürsel Tekin, kimsenin kaygılı olmadığını ifade ettiği 15-20 yıl önce, merkez sağ ve solda birbirine benzeşen partiler bulunduğunu, iktidar olan bu siyasi partilerin hiçbirinin gündeminde, kazanılmış hakları ortadan kaldırmanın yer almadığını söyledi.

"Son 12 yıla bakıldığında cumhuriyetin kazanılmışlarının parça parça gittiğini hepimizin görmesi lazım" görüşünü dile getiren Tekin, insanların, hak arama haklarını kullanamıyorsa o ülkede her şeyin olabileceğini vurguladı.

Tekin, şöyle devam etti:
"Bugünkü iktidar, 90'lı yıllarda Türkiye'nin her alanında, camiler, üniversiteler ve sokaklarda rahatlıkla hak arama eylemlerini yaparken, hiçbir kötü muameleyle karşı karşıya kalmış değildir. Körfez krizi döneminde, özellikle İstanbul Beyazıt Meydanı'nda her cuma çıkışı binlerce insan, tekbir sesleriyle eylem yapıyordu. O zaman ne olmuştu. Saddam, Kuveyt'e girmişti, bir tek Müslüman'ın burnu kanamış değildi. Ama ne garipse istisnasız cuma günleri Sayın Abdulah Gül, Bülent Arınç ve Erdoğan, adeta tüm o kitlenin önünde, kitleyi tahrik ederek, tekbir sesleriyle, (Kahrolsun şu ülke) deyip, inim inim inletiyordular. Ne oldu da Ortadoğu coğrafyasında hiçbir insanın burnu kanamadan bu eylemleri, duyarlılığı gösteren bu zatların sesi, şimdi Ortadoğu kan coğrafyasına dönerken niye çıkmıyor? Bunun bir anlamı yok mu?"

Türkiye'nin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunları ancak CHP ile aşmanın mümkün olabileceğini söyleyen Tekin, "CHP, Türkiye'nin tek sigortasıdır. Pırıl pırıl geçmişi olan CHP'yi önce bizim, gözümüz gibi korumamız lazım. Geçmiş dönemdeki dargınlıkların bir an önce bitmesi gerekiyor" diye konuştu.

    Cuma, 27 Haziran 2014 12:52
Yandex.Metrica