• Gürsel Tekin, Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde
  • Gürsel Tekin, Kars- Ardahan- Iğdır Tanıtım Günlerinde
  • Gaziantep Aday Tanıtım Töreni
  • Gürsel Tekin, aşure günü etkinliklerine katıldı
  • Şahintepe Kentsel Dönüşüm
  • Aydın Demokrasi Mitingi

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Gürsel Tekin, Aliağa'da İktidara Yürüyüş mitinginde

Aliağa, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İktidara Yürüyüş Mitinginde buluştu. Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcıları gürsel Tekin ve Umut Oran, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin, Milletvekili Aytun Çıray ve Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz da eşlik etti.


Gün birlik olma günü
Coşkulu mitingde konuşan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Barış Eroğlu, "Demokrasiyi istemeyenlere, Cumhuriyeti sevmeyenlere inat biz el ele verip bu seçimi alacağız." dedi.

Oran: "İki yol var! Ya aydınlık ya karanlık"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran konuşmasında siyasi iktidara yüklendi. Oran "Türkiye 12 yılda yasaklar ülkesi haline geldi. Seçimde sadece Aliağa'nın belediye başkanını seçmeyeceksiniz veya verdiğiniz oylar sadece İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı'na gitmeyecek. Son derece tarihi ve kritik bir seçime gidiyoruz. Vereceğiniz her oy Türkiye’nin geleceğini, kaderini etkileyen bir oy olacak." dedi.

Aziz Kocaoğlu, "Bir dönem belediye başkanlığı yapıyorsunuz, iki dönem daha yapıyorsunuz, üçüncü kez kazanıyorsunuz; sonra canınız milletvekili olmak istiyor, istifayı basıp gidip milletvekili oluyorsunuz. Sonra aday gösterilmiyorsunuz, partiden kötüsü yok! Ayrılıp başka bir partiden aday oluyorsunuz. Başka partilere laf söylemiyorsunuz, varsa yoksa CHP'nin adayı, varsa yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı. İnsan insandan utanır! Eğer insandan utanmıyorsa, Allah’tan korkar. Bu CHP senin babanın çiftliği mi, adaylık sana babandan miras mı kaldı? Ben varsam CHP var, ben varsam dünya var, ben varsam Aliağa var düşüncesi var. Böyle bir şey yok!" dedi.

"AKP'nin çeşmesine su taşımayın"
Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de konuşmasında AKP tehlikesine dikkat çekerek, DSP'ye transfer olan adaylara "AKP'nin çeşmesine su taşımayın" dedi.
"Olmazsa yokum anlayışı Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir anlayış değildir. Özellikle İzmir'de farklı siyasi partiden aday olan arkadaşlarımın tamamına buradan çağrı yapmak istiyorum. Yolun başındayken dönün. AKP'nin çeşmesine su taşımayın. Buyurun yuvanıza gelin. Vazgeçin bu sevdalarınızdan." dedi.

CHP, sizlere makam, mevki vermiştir
"Bizi var eden Cumhuriyet Halk Partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi herkese kimlik kazandırmıştır, mevki makam vermiştir." diyen Gürsel Tekin, "Şimdi sıra sizde. Aday olmadım diye bu partinin oylarını bölmek ancak ve ancak AKP'ye oy vermekle eş değerdir. Bunu herkes böyle bilsin" dedi.

CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, Aliağa'nın genç Belediye Başkan Adayı Barış Eroğlu'na, "Barış Eroğlu büyükşehirin de desteğini alarak çok güzel işler yapacaktır. Hepimiz onun yanındayız" diyerek destek verdi.

Miting sonunda coşkulu kalabalık Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'le birlikte Aliağa sokaklarında yürüdü.

Haber: Yerel Gündem

    Pazar, 23 Mart 2014 13:12
Yandex.Metrica