• Kadıköy Madımak Mitingi
  • 1 Mayıs Basın Açıklaması
  • Gürsel Tekin, Bolu mitinginde
  • Gürsel Tekin, "Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi" konulu panelde
  • CHP'lilerden Yalova çıkarması
  • Gürsel Tekin Afyonkarahisar'da seçim bürosu açılışına katıldı

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

"Muhalefet yapanlar tuzağa düşürüldü"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gaziantep Hakimiyet Gazetesi Kurucusu ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Abdullah Sabri Kocaman’ın hakkında verilen mahkumiyet kararını Silivri yargılama sürecine benzetti.

"Ülkede muhalefet yapanlar tuzağa düşürüldü"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Gaziantep’e gelen Gürsel Tekin, hükümetin son dönemde parelel yapılanmayı dillendirdiği bu dönemde Türkiye’de bazı davalarda yaşanan ilginçliklerin konuşulmaya başlanıldığını söyledi. Tekin:
“Tabi, tüm bu komplolar kurulacak. İnsanlar tuzağa düşürülecek. Muhalefet olduğu için, karşı görüşte olduğu için bu kişiler mağdur edilecek. Sonra bu işler size dokununca harekete geçeceksiniz. Usulsüz telefon dinlemeleriyle, telefonlarda konuşulanları kendilerine göre yorumlayarak, düzmece tapelerle insanlar tuzağa düşürüldü. Tuzağa sürülenlerden birisi de Abdullah Sabri Kocaman’dır. Umut ediyorum yeni HSYK düzenlemesiyle yeni bir süreç başlatılacaktır. Kocaman’ın yargılama süreci ve benzeri komplolara dayalı yargılama süreçlerinin yeniden başlatılması gerekiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık yolsuzluk operasyonlarıyla birlikte dillendirdiği "Parelel Yapılanma"ya kimin göz yumduğunu merak ettiğini de vurgulayan Tekin, “KCK, Ergenekon ve Balyoz davalarında yaşanan yargılama sürecini hep birlikte izledik. Bugün Türkiye’de hükümetin konuştuğu parelel yapının yargılama sürecinde ki etkisini ortaya koymaya çalışıyorlar. Geçmiş dönemde yargılama süreçlerinde binlerce insan mağdur edildi. Düne kadar yargılama süreçlerinde yaşanan hak ihlalleri bugün iş kendilerine dokununca dillendirilmeye başlanıldı. Bizler suç işleyenlerin yargılanmasın falan demiyoruz. Suç işleyen kimse yargılanmalı. Diğer yandan parelel yapılanma şayet varsa bu yapılanmaya bugüne kadar kim göz yumdu merak ediyoruz.” diye konuştu.

Haber: gaziantephaberler.com / Bülent Öner

    Pazartesi, 27 Ocak 2014 09:23
Yandex.Metrica