• Gürsel Tekin Haymana'da
  • Kentine Güvenen Belediyeler
  • Gürsel Tekin, Sessiz Çığlık Eylemi'nde
  • Gürsel Tekin, Bilal Erdoğan'ın yeni tapelerini yayınladı
  • Basın Galerisi
  • Öteki Türkiye

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tekin'den AA'ya ve TRT'ye sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gaziantep CHP Oğuzeli ilçe binası açılışında açıklamalarda bulundu.

Oğuzeli'ndeki ilçe binasının açılışında partililere hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise konuşmasına gezilerini takip etmeyen Anadolu Ajansı (AA) ile TRT'yi eleştirerek başladı. Partililere, "Anadolu Ajansı ve TRT burada mı?" diye soran Tekin, kendisine "Yok" yanıtını verildikten sonra şöyle devam etti: "Niye yok? Niçin bunu soruyorum. TRT ve Anadolu Ajansı 74 milyon yurttaşın vergisiyle ayakta duran kurumlardır. Bunlar AKP'ye yalakalık yapılsın diye kurulan kurumlar değildir." dedi.

Tekin'in konuşmasının üzerinden bir süre geçtikten sonra AA muhabirinin tören alanına gelerek görüntü kaydına başlaması üzerine "Geldi Anadolu Ajansı." deyip, ardından da AA muhabirine, "Bu sözüm sana değil emekçi kardeşim. Senin tependekilere. Burada bir daha söylüyorum ki kayıtlara alınsın." diye konuştu. 

“Üç z ile gidecekler”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başbakan, Erdoğan'ın 2010'da Gaziantep'te yaptığı konuşmadan hatırlatmalar yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu ceberrut iktidar seçilirken '3Y' sözü vermişti. 'Yolsuzluğu, yoksulluğu bitireceğiz, yasakları kaldıracağız' demişlerdi. Şimdi yasakçı bir iktidarla, yolsuzlukları yapan bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu özellikle vurgulayarak söylüyorum. Başbakan'ın 2010 yılında bir Antep konuşması var. Hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. O mitinge gidenler bilir. Özellikle AKP'ye oy veren kardeşlerimize, arkadaşlarımıza diyeceksiniz ki ya bu konuşmayı Sayın Kılıçdaroğlu yapsaydı acaba bir daha Antep'e gelebilir miydi? Aynen konuşma şu; Sevgili Antepliler, uzun yıllardır bizimle Suriyeli kardeşlerimiz arasında tel örgü ördüler. Esad kardeşimizle oturduk. El sıkıştık ve dedik ki bu tel örgüyü ortadan kaldıralım. İyi yapmış mıyız? Bütün Antepliler bağırıyor; 'Evet' diyor. Sonra Şam'daki, Halep'deki kardeşlerimiz elini sallaya Antep'e geliyor, Hatay'a geliyor. Antep'teki Hatay'daki kardeşlerimiz de Şam'a, Halep'e gidiyor. Ekonomimiz gelişiyor. Öyle oldu, şöyle oldu. Sormaz mı bu Antepliler Sayın Başbakan siz kardeşken niye düşman kardeş oldunuz? Bunu AKP'ye oy verenlere sormaz mısınız? Siz sormaz mısınız Antepliler; Sayın Başbakan siz kardeşken bu Antep Meydanı'nda meydan okurken şimdi hangi gerekçelerle düşman oldunuz diye? 3Y ile geldiler. Şimdi de diyorum ki bunlar 3Z ile de gidecekler. Zam, zulüm ve zindan. AKP'nin yaptığı kamuoyu yoklamalarında kazanamayacakları üç il çıkıyor. Onu da buradan size müjdeleyeyim; Adana, Hatay ve Antep bu iller. Önümüzdeki süreçte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerini sosyal demokrat belediyeler yönetecekler."

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 10 Mart 2013 15:07
Yandex.Metrica