• Pankartlarla Gürsel Tekin
  • Gürsel Tekin Adıyaman Günleri'nde
  • Halkın Otobüsü Bolu'da
  • Giresun Günleri
  • CHP-AB yöneticileri CHP'de
  • Gürsel Tekin, Fikirtepe'yi geziyor

BAŞKANIN PROGRAMI

Eylül 2018
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

"Halk, 30 Mart günü Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kararını verecek"

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Türkiye'nin aynı zamanda dış politikası da tehlikeye girdi. Bunları tek bertaraf edecek unsur 56 milyon seçmendir. Halk, 30 Mart günü Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kararını verecek" dedi.


Gürsel Tekin, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Aydın'ın Didim ilçesindeki seçim bürosunda vatandaşlara hitap etti. CHP'nin Didim Belediye Başkan adayı Deniz Atabay'ın seçimi kazanacağı konusunda en ufak kuşkusunun olmadığını söyleyen Gürsel Tekin, seçmenin oylarıyla sadece belediye başkanını seçmeyeceğini Türkiye'nin geleceğini de tayin edeceğini savundu.

"Son 10 aya bakıldığında Türkiye'de aşama aşama çeşitli yasaklar geldi ve basının esir alındı" iddiasında bulunan ve Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini, halkın sağduyulu olması gerektiğini belirten Gürsel Tekin,"Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hükümetin kabinesinin üçte biri yolsuzlukla esir alınmış, ilk kez Başbakanlık makamı dinlemelerle esir alınmış ve ilk kez Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı tehdit ediliyor. Kim sizi tehdit ediyorsa size sahip çıkacak CHP var. Bu hafta çok kritik, önümüzdeki 48 saat ülkemiz için çok önemli bir süreçtir. Hükümetin Türkiye’nin başını belaya sokmadan çok kısa süre içerisinde istifa etmesi gerekir" diye konuştu.

"Recep Tayyip Erdoğan  "Polis kardeşlerim destan yazdı" diyor. Bizim bildiğimiz polis, asker Çanakkale'de, Sakarya'da destan yazmıştı. Polis ülkenin çocuklarını öldürerek destan yazar mı, bu nasıl akıl tutulmasıdır" ifadesini kullanan Gürsel Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Emeklinin, işçinin, köylünün, çiftçinin cebinden çalınan 90 milyar doların hesabı sorulacak. Türkiye’nin aynı zamanda dış politikası da tehlikeye girdi. Bunları tek bertaraf edecek unsur 56 milyon seçmendir. Halk, 30 Mart günü Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kararını verecek. Ya bakan evlatlarını, ya da vatan evlatlarını tercih edecek. 30 Mart Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren bir seçim olduğundan, çevrenizdekileri, dostlarınızı, AKP'ye oy veren yakınlarınızı ikna edin. CHP'ye oy versin ki bu kadar itibarsızlaştırılmış bir Türkiye'yi ayağa kaldıralım. Bu iktidar kuştan korktukları kadar Allah'tan korkmuş olsalardı hiç kimsenin başına bu meseleler gelmemiş olacaktı"

Küskünlere tepki
Konuşmasında CHP’den aday gösterilmeyince farklı siyasi partilerden aday olan kişileri de eleştiren Gürsel Tekin, Didim'de de benzer konunun yaşandığını, genel merkezin Deniz Atabay ile seçimlere girmeye karar verdiğini, partinin kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

CHP’nin kurumsal kimliği olan, 90 yıllık tarihi süreci olan bir parti olduğunu belirten Gürsel Tekin, "İsmet Paşa, Bülent Ecevit karşısında kaybettiğinde Bülent Ecevit'in elini kaldırmıştır. Koskoca İsmet Paşa, Bülent Ecevit'e karşı kaybettiğinde partisini terk etmedi ve kendisinin yanında olduğunu gösterdi. İşte biz böyle gelenekten geliyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 23 Mart 2014 11:47
Yandex.Metrica