SAKARYA

Sakarya,  Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde yer alan bir ildir.Marmara Bölgesi'nin 5. büyük ilidir. Nüfus:902.267 Alan:4.821

Sakarya'da CHP'den örnek hareket

CHP Sakarya İl Başkanlığı'nın yeni binası, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in de katıldığı törenle açıldı. Parti binasında, şiddet mağduru kadınlara yardımcı olmak üzere İl Kadın Kolları'na özel bir oda tahsis edildi.

Açılışta konuşan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Berkin Elvan ile ilgili olarak "ekmek almaya gittiğine dair belge" ile ilgili sözlerini eleştirerek, ekmekle ilgili belgenin olmadığını, ancak hırsızlıklarla ilgili olarak belgelerin tonlarca olduğunu söyledi.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün, CHP Sakarya İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışına katıldı. Genel Sekreter Tekin, açılışın ardından binanın önünde toplanan partililere balkondan bir konuşma yaptı.
Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belge istemesi konusuyla ilgili iktidara sert çıktı.

"Hiç ekmek belgesi yok ama çalanların belgesi var"
Genel Sekreter Tekin, Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belgenin ellerinde bulunmadığını ancak hırsızların belgelerinin ellerinde tonlarca mevcut olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
"Sarayda oturan zat-ı muhterem sayın Genel Başkanımıza 'Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belgeyi göster' demiş. Vallahi hepiniz ekmek alıyorsunuz, sabahları biz de alırız. Hiç ekmek belgesi yok ama çok merak ediyorsan ekmeğimizi çalanların belgesi bizde tonlarca var. İstiyorsa veririz onların hepsini."

Şiddet mağduru kadınlara özel oda
Bu arada CHP'nin yeni il binasında kadın koluna da bir oda tahsis edildi. CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Füsün Çetin, amacın kadın kollarına tahsis edilen odada, şiddet mağduru kadınların sorunlarını dinlemek olduğunu da söyleyerek, "Ailesinden şiddet görüp bize destek için gelen kadınlara da yardım ediyoruz. Bu durumda olan 5 kadın takibimizde" dedi.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 04 Nisan 2015 18:37
Yandex.Metrica