SAKARYA

Sakarya,  Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde yer alan bir ildir.Marmara Bölgesi'nin 5. büyük ilidir. Nüfus:902.267 Alan:4.821

Gürsel Tekin: Ekmeğin belgesi yok ama çalanların belgesi var

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Berkin Elvan ile ilgili olarak "ekmek almaya gittiğine dair belge" ile ilgili sözlerini eleştirerek, ekmekle ilgili belgenin olmadığını, ancak hırsızlıklarla ilgili olarak belgelerin tonlarca olduğunu söyledi.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün, CHP Sakarya İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışına katılmak için Sakarya'ya geldi.
Genel Sekreter Tekin, açılışın ardından binada yüzlerce vatandaşın önünde bir balkon konuşması yaptı.

Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belge istemesi konusuyla ilgili iktidara sert çıktı.

"Hiç ekmek belgesi yok ama çalanların belgesi var"
Genel Sekreter Tekin, Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belgenin ellerinde bulunmadığını ancak hırsızların belgelerinin ellerinde tonlarca mevcut olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
"Sarayda oturan zatı muhterem sayın genel başkanımıza 'Berkin Elvan'ın ekmek aldığına dair belgeyi göster' demiş. Vallahi hepiniz ekmek alıyorsunuz, sabahları biz de alırız. Hiç ekmek belgesi yok ama çok merak ediyorsan ekmeğimizi çalanların belgesi bizde tonlarca var. İstiyorsa veririz onların hepsini."

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Ak Parti hükümetinin yakında iktidar olamayacağını da öne sürdü.Bu arada CHP'nin yeni il binasında kadın ve gençlik kollarına bir daire tahsis edildi. CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Füsün Çetin kadın kollarına tahsis edilen odada şiddet mağduru kadınları dinlemek olduğunu da söyleyerek "Ailesinden şiddet görüp bize destek için gelen kadınlara da yardım ediyoruz. Bu durumda olan 5 kadın takibimizde" dedi.

Haber: Ege'nin Gündemi

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 05 Nisan 2015 10:34
Yandex.Metrica