SAKARYA

Sakarya,  Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde yer alan bir ildir.Marmara Bölgesi'nin 5. büyük ilidir. Nüfus:902.267 Alan:4.821

"Bu iktidar 28 yaşında bir çocuk tarafından rehin alındı"

Gürsel Tekin, Sakarya'da Sapanca Halk Evi'nde düzenlenen mitingde yarın yapılacak yerel seçimlerde adaylarının belediye başkanı seçileceğine inandığını söyledi.


Genel politikalar hakkında söylenecek çok söz olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Bu iktidarın birçok tehlikesi var. Pazar günü seçmenler sandığa gidip sadece belediye başkanlarını seçmeyecek. Aynı zamanda çocuklarınızın geleceğini tayin edeceksiniz. Allah düşürmesin, bu iktidar bir kere düştü. Bu iktidar 28 yaşında bir çocuk tarafından rehin alındı. Bunun ne kadar büyük bir tehlike olduğunu şu anda fark edemeyebiliriz. Önümüzdeki günler başımıza çok büyük işler açacağını bilmeniz lazım" şeklinde konuştu.

"Geçmiş dönemde farklı partilere oy verenlere sesleniyorum" diyen Gürsel Tekin, şunları kaydetti:

"Reyleri bölmeyeceğiz. Geçmiş dönemlerde farklı partilere oy vermiş kardeşlerimiz, yurttaşlarımız olmuştur. Bu sefer gelin, Türkiye'nin birliği, bütünlüğü ve geleceği için Cumhuriyet Halk Partisini seçin. Tercih edin ki şeffaf, hesap verebilir idareyle Sakarya'yı ve Sapanca'yı birlikte yönetelim. Sakarya'nın İzmir ve Kadıköy gibi olması için kararınızı verin. Hep birlikte Sakarya'nın kaderini değiştirebiliriz."

İnternete düşen ses kayıtlarının ülkenin birliğini, bütünlüğünü bozduğunu iddia eden Gürsel Tekin, "Türkiye'yi savaşa sokmak istiyorlar. Ne için? Sadece ve sadece çocuklarının istikbalini korumak için. Önümüzde yarın iki seçenek var. Sakaryalılar ya bakan evlatlarını tercih edeceksiniz ya da pırıl pırıl vatan evlatlarını tercih edeceksiniz. Karar sizin" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 29 Mart 2014 14:48
Yandex.Metrica