MUĞLA

 

Muğla, Türkiye' nin Ege Bölgesi'nde yer alan, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman,Fethiye,Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü ildir. Nüfus:851.145 Alan:13.338 km²

Gürsel Tekin'den valiye tepki: "Haddinizi bilin!"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yaptığı konuşma üzerine "Burası siyaset yeri değil, Başbakanımızı eleştirmeseniz iyi olurdu'' diyen Muğla Valisi Amir Çiçek'e sert tepki gösterdi.

Aynı masada oturan valiye seslenen Tekin, "Siz AKP İl Başkanı mısınız? Davutoğlu'nu nerede eleştireceğimizi size mi soracağız? Haddinizi bilin! Cumhuriyetin valisi gibi davranın'' dedi. Amir Çiçek bu sözler üzerine yorum yapmadı.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Muğla'da düzenlenen deve güreşleri etkinliğine katıldı. Tekin, burada yaptığı konuşmada Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi. Bunun üzerine aynı masada bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, "Burası siyaset yeri değil, Başbakanımızı eleştirmeseniz iyi olurdu'' dedi. Çiçek'in sözleri üzerine ortam bir anda gerildi.

CHP Genel Sekreteri Tekin, Vali Çiçek'in yaptığı beklenmeyen çıkış üzerine ses tonunu yükselterek, "Siz AKP İl Başkanı mısınız? Davutoğlu'nu nerede eleştireceğimizi size mi soracağız? Haddinizi bilin! Siz Cumhuriyetin valisisiniz! Cumhuriyetin valisi gibi davranın'' dedi. Vali Çiçek bu sözlerin üzerine yorum yapmadı.

Yaşananları değerlendiren Tekin şöyle konuştu:
"Ben etkinlikte Başbakan Davutoğlu'nun politikalarını eleştiren bir konuşma yaptım. Üstelik nezaket ölçüleri içindeydi konuşmam. Sözlerim üzerine vali anlaşılamaz bir şekilde yorum yaptı. Ben AKP İl Başkanı'nın yorum yapmasını beklerken, topa vali Amir Çiçek girdi. Kendisine söylenmesi gerekenleri söyledim. Ya Cumhuriyet'in valisi olduklarını bilecekler ve öyle davranacaklar; ya da hadlerini bilecekler. Ana muhalfet partisinin temsilcileri, devletten de validen de iktidardan da icazet almazlar. Valiler kendilerini iktidarın İl Başkanı yerine koymasınlar. Bu devran illa ki dönecek... Herkes de haddini, hukukunu bilecek.''

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 18 Ocak 2015 17:10
Yandex.Metrica