MUĞLA

 

Muğla, Türkiye' nin Ege Bölgesi'nde yer alan, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman,Fethiye,Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü ildir. Nüfus:851.145 Alan:13.338 km²

"Bunun adı eşkıyalıktır"

CHP Genel Sekreteri Tekin, "AKP yetkilileri, HSYK seçim sonuçlarını yok hükmünde sayarız" diyor. Bunun adı çok açık söylüyorum eşkıyalık sistemidir" dedi. Hakimlere, savcılara da "Gururunuzu, haysiyetinizi koruyacaksanız, bu eşkıyalara teslim olmayacaksınız. Eğer bu eşkıyalara teslim olursanız sizi hakim ve savcı saymayacağımızı da açık ve net olarak söylüyorum" diye seslendi.

"Haram medyası dahil olmak üzere, pis işlere, yasa dışı işlere bulaşmış bütün iş adamlarının, CHP iktidarında halk adına mallarına el konulacaktır. Buna emin olun. Hiçbir kimsenin hiçbir yetimin hakkının bir başkasında kalmasına CHP izin vermeyecek"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin CHP Muğla il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, "Muğla'dan Başbakan Davutoğlu'na 3 soru soruyorum. Rahatlıkla cevap verilmesi gereken soruların bir tanesi uçağımız düştü ve iki  pilotumuz şehit oldu. Bununla ilgili AKP yetkilerinin tamamı kameraların karşısına çıkıp bunun bedelinin ağır olacağını, mutlaka hesabının sorulacağını söylediler. Niye bu hesabı soramadılar. Bu uçağı kim düşürdü, iki pilotumuzu kim şehit etti? Halen bunun cevabını alabilmiş değiliz. Dün de düşürülen uçağımızla ilgili duruşma vardı. Medyaya yasak konulduğu için duruşma hangi boyutta doğrusu biz de çok merak ediyoruz. Sayın Davutoğlu'nun dışişleri bakanı olduğu dönemde bu uçak düştü ve bu düşüşün sebebini halen anlayabilmiş değiliz" dedi.

Basın toplantısında, "Türkiye'deki en önemli konulardan biri de dinlemeler. Türkiye olarak Alman Hükümeti'nden dinlemelerle ilgili yalanlama beklerken, Alman Dışişleri Bakanlığından dinlemelerin yapıldığına dair bir itiraf geldi. Bir ülkenin bir başka ülke tarafından dinlenmesi kabul edilemez. Bu tartışmalar devam ederken İngiltere ve ABD'nin Türkiye Başbakanını dinlediği ortaya çıkıyor. Her olaya müdahil olan bu iktidarın özellikle bu büyük ülkeler konusundaki hassasiyeti manidar değil mi? Hepimizi çok düşündürüyor. En azından CHP olarak bizim bunu kabul etmemiz mümkün değil" diyen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin HSYK seçimlerine de değinerek şöyle dedi;

"AKP yetkilileri, "Biz bu seçimi yok hükmünde sayarız" diyor. Bunun adı çok açık söylüyorum eşkıyalık sistemidir. Buradan ben hakimlere, savcılara seslenmek istiyorum. Gururunuzu, haysiyetinizi koruyacaksanız, bu eşkıyalara teslim olmayacaksınız. Eğer bu eşkıyalara teslim olursanız sizi hakim ve savcı saymayacağımızı da buradan açık ve net olarak söylüyorum. Biz kimin seçilip seçilmeyeceğini düşünmüyoruz. Milletin kararına herkes uyacak. Şimdi çıkıyor bir tanesi "Biz bunu yok sayarız", öbürü "Yeniden referanduma götürürüz" diyor. Niye, AKP'nin istediği olmadığı için. Bunları kabul etmek mümkün değil. Herkese tehdit, herkese boyun eğdiren, "Yargı sistemini istediğim şekilde dizayn edeceğim" diyenler karşısında önce yargıçların dik durması lazım. Siz dik durun yüzde 58'le size"Evet" diyen insanlar arkanızda olacaktır. Aksi takdirde sadece kendinize değil, referandumda yüzde 58 oy verenlere de ihanet etmiş olursunuz."

Tekin, CHP olarak Türkiye'deki yolsuzluğun boyutu hakkında açıklamalarda bulunduklarını hatırlatarak, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da yolsuzluklarla ilgili itiraflarda bulunduğunu ancak herkesin bu itiraflar karşısında suskun, sağır kaldığını belirten Tekin, şunları söyledi:

"Haram medyası dahil olmak üzere bu pis işlere, yasa dışı işlere bulaşmış bütün iş adamlarının, CHP iktidarında halk adına mallarına el konulacaktır. Buna emin olun. Hiç kimsenin hiçbir yetimin hakkının bir başkasında kalmasına CHP izin vermeyecek. Sayın Ali Babacan'ın cesur olup, bu iş adamları ile ilgili kamuoyuna bilgi vermesi gerekiyor. Sizi tehdit eden beton lobilerine de esir olmayın o konuda ihtiyacınız varsa yine yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum."

AKP'nin sıkıştığında türbana ve kadına başvurduğuna da dikkat çeken Tekin, "Bizim kızlarımızın başörtüsüne ihtiyacı yok. Siz kirlenmiş iktidar olarak sadece ve sadece yüzünüzü kapatın" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 26 Eylül 2014 16:59
Yandex.Metrica