MUĞLA

 

Muğla, Türkiye' nin Ege Bölgesi'nde yer alan, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman,Fethiye,Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlü ildir. Nüfus:851.145 Alan:13.338 km²

Gürsel Tekin: "CHP'nin en önemli projesi Türkiye projesidir"

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Muğla’da esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlarla sohbet etti. Muğla il başkanlığında düzenlenen toplantıda Gürsel  Tekin, Muğla’nın Türkiye coğrafyasının aydınlık yüzü olduğunu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Türkiye turunun bir parçasını Muğla’da geçireceğini söyledi.


Türkiye'nin 30 Mart'ta sandık başına gideceğini hatırlatan Gürsel Tekin, "30 yıllık siyasal yaşamımda çok iktidarlar gördük, çok sayıda belediye seçimlerine tanık olduk. İlk kez önümüzdeki süreçte bir belediye seçiminin ötesine geçmiş, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili herkesin kaygı taşıdığı bir ortamdayız. Önümüzdeki günlerde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz, belediye başkanının ötesinde Türkiye’nin geleceğiyle ilgili çok önemli kararlar vereceğiz" diye konuştu.

Muğla'nın bu konuda kararını verdiğini ama Türkiye coğrafyasında herkese seslenmek istediğini dile getiren Gürsel Tekin, "Geçmiş dönemlerde çeşitli nedenlerle AKP’ye oy veren yurttaşlarımızın önümüzdeki süreçte bu partiye oy verdiklerinde Türkiye'nin altına birer dinamit koyacaklarını bilmeleri gerekir. Bu cümleleri bilinçli bir şekilde kullanıyorum" dedi.

"En başarılı belediyeler CHP belediyeleridir"
Türkiye tarihinde belediyeciliği CHP'nin Türkiye'ye yerleştirdiğini ifade eden Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Cumhuriyet 2001 yılında kurulmadı. Yani AKP iktidarıyla gelmedi. Sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu Türkiye, CHP belediyeleri ile öğrenmiştir. Kentsel dönüşüm cümlelerini Murat Karayalçın ile öğrenmiştir. Modern ulaşım imkanlarını, metroyu CHP ile öğrenmiştir. Uluslararası değerlendirmelerde en başarılı belediyeler CHP belediyeleridir. Dünyada sadece 8 belediye Birleşmiş Milletler ödülünü almış. Dünyada 8 şehrin belediye başkanı ödül almış, bunun biri CHP belediye başkanıdır ama hepsinin ötesinde CHP'nin en önemli projesi Türkiye projesidir. Eğer Türkiye yoksa hiçbir şey yok demektir."

Gürsel Tekin, Türkiye'nin en önemli sorununun yolsuzluk olduğunu söyleyerek , "Fezlekelerin gelişleri ve gidişleri tartışma konusu oldu. Aslında hukuk devletinde olması gereken, bırakın ayları günleri, gece yarısı toplanması gerekiyor. Fezlekeler geldi, geri gitti, savcılar, hakimler değişti. Nihayet çarşamba günü fezlekeler parlamentoya gelecek ama halen o yasamanın bir üyesi olarak, ana muhalefet olarak biz fezlekelerin nasıl görüşülüp görüşülmeyeceğini doğrusu bilmiyoruz" diye konuştu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İl Başkanı Mustafa Öztürk ile belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 17 Mart 2014 17:17
Yandex.Metrica