KOCAELİ

Kocaeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin Marmara Bölgesi'nin Anadolu yakasında yer alan bir ildir. Adını, 1320 senesinde İzmit ve havalisini fetheden Akça Koca'dan alır.
Nüfus:1,56 milyon  Alan:3.626 km²

"Yolsuzluklar sandıkta değil, yargıda aklanır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Gölcük CHP Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Gürsel Tekin burada yaptığı konuşmada, "Sayın Başbakan, yolsuzluklar sandıkta değil, yargıda aklanır" dedi.

Salonda bulunan kadınların gününü kutlayarak sözlerine başlayan Gürsel Tekin şunları söyledi: "28 gün içerisinde 13 kadın intihar etti, 34’ü ağır şekilde darp edildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu şartlar altında kutluyoruz. CHP iktidara geldiğinde aile sigortası projesini hayata geçireceğiz. Aile sigortasını hayata geçirmek için 3 milyar dolar lazım. Bize sordular "Bu parayı nereden bulacaksınız?" diye, bakanların ve çocukların yolsuzluğunu hırsızlığının önüne geçerek bulacağız. Bu hırsızlardan alıp vatandaşımıza vereceğiz. Size söz veriyorum, Gölcük ve İstanbul Belediyesi’nin kardeş belediye yapacağım. Burada ki tablo Turan başkanın işi bitirdiğini gösteriyor. Bu yerel seçimler çok önemli. Hırsızlığın arsızlığın önüne geçebilmemizin yolu 30 Mart yerel seçimlerinden geçiyor."

Konuşmasını sürdüren Gürsel Tekin, "Bunların yaptığı yolsuzluk öyle böyle değil. Pişmanlık Yasası’ndan yararlanabilecekleri bir yolsuzluk değil. İktidar, CHP'yi cemaatin kucağına oturmakla itham ediyor. CHP 90 yıldır kimsenin kucağına oturmadı, kimsenin arka bahçesi olmadı. Fakat görülüyor ki mevcut iktidar kucaktan hiç inmemiş. Başbakan arada bir doğru söylüyor Eskişehir de yaptığı mitingdeki gibi. Bir çocuk, bakanlar kurulunun üçte birini avucunun içine almış. Cumhurbaşkanı’nın tehdit edildiğine dair ciddi şüphelerimiz var. Acaba onu da mı rehin aldılar?" şeklinde endişelerini dile getirdi.

Yargının görevini yapamadığını belirten Gürsel Tekin "Savcı hırsızı yakalamış, polis hırsızı gidip alamıyor. Sayın Başbakan; yolsuzluklar sandıkta değil yargıda aklanır. Yargıda aklanın size "AK Parti" diyeceğim. İçişleri ve Adalet bakanlıkları çökmüş durumda. Bunlarda edep ar olsaydı o koltuklarda bir gün oturmazlardı. Almanya Cumhurbaşkanı düşük faizli banka kredisi aldı bunu gazeteci ortaya çıkardı ve görevinden istifa etti. İleri demokrasi, bağımsız yargı, tarafsız basın işte böyle olur. Gidin teslim olun ey iktidar" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 08 Mart 2014 19:13
Yandex.Metrica