İZMİR

İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük metropolü, ve önemli bir fuar merkezi olan liman kenti. İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır.
Nüfus: 4.005.459  Alan:11,973 km²

İzmir'e baskı yapıyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Demokrasi ve Basın konulu paneline konuşmacı olarak katılmak için geldiği İzmir’de ayağının tozuyla önemli açıklamalar yaptı.

İzmir’e psikolojik baskı yapıyorlar
AK Parti döneminde demokrasi ve özgürlüğün askıya alındığını ifade eden Tekin, “Öyle bir şey haline getirdiler ki her şey denendi; denenmeyen bir şey vardı demokrasi ve özgürlük onu da askıya aldılar. Bunu askıya alırsan bir gün sende ihtiyaç duyabilirsin. Özellikle İzmir’de bunu yapıyorlar. O psikolojik baskıyı oluşturmaya çalışıyorlar.” dedi.

Bakanların hayali İzmir değil İstanbul
İzmir’in vekil bakanları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a göndermeler yapan Tekin, “Her ikisinin de İzmir ile alakası yok. Her ikisinin de hayali İstanbul... İzmir seçmeni son derece bilinçlidir nasıl oy kullanacağını biliyor.” dedi.

Kocaoğlu ‘evden çıkmayın’ dese onu boğarlardı herhalde
CHP’li belediyelerin başarılı olduğunu söyleyen Tekin, “İzmir’deki belediyelerimizi çok başarılı buluyorum. İzmir kriterini diğer illere göre yapacaksınız. Bakın mesela İstanbul’a… İstanbul’da kar yağıyor belediye başkanı sıkıyönetim ilan ediyor. Çıktı Toptaş dedi ki ‘Evinizden çıkmayın.’ İzmir’de böyle bir şey olsa, Aziz Kocaoğlu ‘Evden çıkmayın.’ dese, İzmirliler onu boğardı herhalde. Daha öncede çağrıda bulundum Bakanlara… Koyalım İzmir’in ve İstanbul’un planlarını, konuşalım kardeşim… Ben İzmir’in sorunlarını söylüyorum. Onlar söyleyemez cesaret edemezler. Ben eksiklerimizi de söylüyorum.” dedi.

İlçe örgütlerine mesaj
CHP’nin 41 projesinin çok önemli olduğunu ancak öncelikle örgüt içinde bunların bilinmesi gerektiğinin altını çizen Tekin, şunları söyledi: “Yurttaşlarımızın bir kısmı CHP’nin projelerini soruyor. Belli ki bizim en büyük eksiklerimizden bir tanesi 41 projemizin olduğunu ve bu projelerin tamamının önümüzdeki 50 yıl güncelliğini koruyacak projeler olduğunu anlatamamamız. Biz her halde derdimizi anlatamamışız.

İlk kez bir siyasi partinin her şey ile ilgili projeleri var. O da CHP’dir. Umut ediyorum ilçe örgütlerimiz de bizim internet sayfamızdaki bu projelerimizi indirir ve yurttaşlarımıza duyurur."

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 12 Ocak 2013 15:38
Yandex.Metrica