HATAY

Hatay, Türkiye'nin en güneyinde yer alan ildir. Türkiye'nin önemli eski yerleşim yerlerinden biridir.Nüfus: 1.483.674  Alan: 5.403 km2

Gürsel Tekin: "CHP Hatay'ı 4640 oy farkla kazandı''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hatay'daki itirazların sonuçlandığını ve kentin belediye başkanlığını CHP'nin kazandığını açıkladı. Hatay'da İl Seçim Kurulu'nun kararını bekleyen ve partililerle durumu takip eden Gürsel Tekin, saat 14.00'te basına açıklama yaptı. Gürsel Tekin, "İl Seçim Kurulu'na yapılan tüm itirazlar sonuçlandı. Hatay'ı CHP kazandı. CHP'li Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş, belediye başkanı olarak görevine devam edecek'' dedi.

CHP'nin Hatay'da AKP'ye 4640 oy fark attığını söyleyen Gürsel Tekin, "Bu sonuç, AKP'nin savaş politikalarına anlamlı bir yanıttır. Örgütümüz başkan adayımıza sahip çıkmıştır ve belediyeyi kazanmıştır. AKP ülke genelinde altı buçuk oranında oy kaybetmiştir. Bunu saklamak için her yere saldırıyorlar'' ifadesini kullandı.
Gürsel Tekin, daha sonra Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a "temsili mazbata''sını da verdi. Hatay'da olduğu için MYK'ya katılamadığını belirten Gürsel Tekin, "Partimiz tüm sonuçları masaya yatıracak ve önümüzdeki seçimlere yönelik çalışmasını hızlandıracaktır'' dedi.

CHP'li Tekin, İstanbul - Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes'e de seslendi. "İhsan Hocam yalnız değilsin. Senin arkanda CHP'ye oy veren milyonlar var. Mücadeleni Türkiye destekliyor'' dedi.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 02 Nisan 2014 14:54
Yandex.Metrica