ESKİŞEHİR

Eskişehir, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde bulunur. Ortasından Porsuk Çayo geçen şehir, bir öğrenci kenti görünümündedir.
Nüfus:789.750  Alan:13,653 km2

Gürsel Tekin'den büyük jest

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Eskişehir'de sokakları dolaşarak, vatandaşlarla sohbet etti. CHP'li kadınlar karanfil dağıttı.

Gürsel Tekin, İsmet İnönü Caddesi'nde bir bankta oturan iki kadının yanına gitti. Kadınlar, Manisa'da yaşadıklarını, çocuklarını ziyaret için Eskişehir'e geldiklerini ve kenti çok beğendiklerini söyledi. 

Kadınlardan biri basın mensuplarının görüntü almalarından dolayı Gürsel Tekin'e "Hangi kanalda yayınlanacak?" diye sordu. Tekin de karşısındaki Anadolu Ajansı'nın kameramanını eliyle göstererek, "Bülent Arınç varya bu onun kanalı. Arkadaşımız çalışıyor, emek veriyor, ter döküyor. Bülent Arınç ne kadar izin verirse o kadar yayınlanacak. Öbürlerini de Başbakan korkuttu, her gün küfür ediyor. Onlar da ne kadar onu aşar bilmiyorum." dedi.
 
Gürsel Tekin, CHP'li kadınların karanfil verdiği bir çiçekçi dükkanı sahibi ile tokalaşarak "Çiçekçiye çiçek mi verilir?" diye espri yaptı. Tekin, aynı cadde üzerinde bulunan banka oturmuş karşılıklı konuşan ve vatandaşların, 'Dedikodu yapan kadınlar heykeli' olarak adlandırdığı heykelin önünde de hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Tekin daha sonra CHP'li Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'nun açılış törenine katıldı.

Haber: Haber5

Anahtar Kelimeler
    Salı, 11 Eylül 2012 16:57
Yandex.Metrica