BURDUR

Burdur, Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Nüfus: 254.341 Alan: 6.887km²

"8 yıllık kesintisiz eğitimin nesi vardı da değiştiriyorsun?"

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Burdur'a gelişinin 82. yıldönümü etkinliklerine katılmak için Burdur'a gelen Tekin, partisinin Burdur İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Gürsen Tekin, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin baskıcı bir politika uyguladığını ileri sürerek, seçilmiş milletvekillerinin, bilim insanlarının, iş adamlarının hapiste olmasının Türkiye'ye yakışmadığını kaydetti.

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran düzenlemenin yanlış olduğunu savunan Tekin, şunları söyledi:
"Genç kızların okula gitmemesi için yeni olanaklar sağlanıyor. Eğitim sistemindeki değişiklik, üniversitelerdeki, eğitim fakültelerindeki akademisyenlerin ve uzmanların görüşleri alınarak yapılmalı. Bunların hiçbirisinin bu yeni düzenlemede görüşleri, çalışmaları yok. 8 yıllık kesintisiz eğitimin nesi vardı da değiştiriyorsun? Eğitimin seviyesi mi, başarısı mı düştü?"

Eğitim sistemine yönelik düzenlemeleri eleştiren ve 28 Şubat'ın rövanşını almak için eğitim sisteminin değiştirildiğini'' iddia eden Tekin, "28 Şubat'ta Türkiye'yi dolandıranlardan hesap soruldu mu? Batan bankalardan hesap soruldu mu?'' diye sordu.

Yeni anayasa çalışmaları için TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Türkiye'yi dolaştığını kaydeden Tekin, yeni anayasa hakkında kuşkuları olduğunu söyledi. Tekin, "Türkiye'de siyasi partiler tarafından uzlaşı sağlanamıyorsa yeni anayasa ülkeyi kucaklamaz.'' diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, partisinin son kurultayında Türkiye'ye örnek bir tüzüğün kabul edildiğini söyledi.

Tekin, daha sonra parti üyeleri ile basına kapalı toplantı yaptı.

Haber: Yazete

Anahtar Kelimeler
    Salı, 06 Mart 2012 14:21
Yandex.Metrica