ANTALYA

Antalya, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Antalya şehrinin aynı ismi taşıyan merkez ilçesidir. Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Alan: 20.723 km² Nüfus:  2.092.537     

Gürsel Tekin Antalya’da

Gürsel Tekin, Antalya’nın Manavgat ilçesinde, belediye tarafından yapılacak 5 bin kişilik stadyumun temel atma törenine katıldı.

Tekin, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yüzde 27′sinin mülkiyet sorunu olduğunu belirtti ve 2B konusunda yaşanan sıkıntılara değinerek, kişilerin ailelerinden kendilerine kalan evleri satın almak zorunda bırakıldıklarını hatırlattı.

Büyükşehir Yasası ile onlarca belediyenin ”gece yarısı operasyonu” ile kapatıldığını belirten  Gürsel Tekin, kapatılan belediyelerde referandum yapılması halinde vatandaşların aksi yönde görüş bildireceğini söyledi.

Görüşlerini açıklarken, Türkiye’de ”sevimsiz bir ortam” olduğuna dikkat çeken  Gürsel Tekin, onlarca insanın hapiste olduğunu belirtti

Başbakan Erdoğan’ın emekli Orgeneral Ergin Saygun’u ziyaretine de değinen Tekin, ”Geçen gün sayın Başbakan bir nezaket şeyi içerisine girmiş. Bir generali ziyaret etmiş. Doktor raporları vardı bunlarla ilgili. O gün sizin kulaklarınız sağırdı sayın  Başbakan. Efendim, ‘Yarın savaşa girersek ordu komutanı yokmuş’. Kim yönetiyor kardeşim bu ülkeyi? Avukatın düşkünü derdini mübaşire anlatırmış. Sayın Başbakan da gazetecilerle ağlaşıyor” dedi.

Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan’ın ”dinlenildiğine” yönelik açıklamalarını da hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Üç ay önce ana muhalefet lideri, ‘Biz dinleniyoruz, arkadaşlarımız takip ediliyor’ dedi. Sayın Başbakan’ın kılı kıpırdamadı. Sayın Kılıçdaroğlu ihale almıyor, ihale vermiyor. Kirli işlerin içinde olmaz. Onu dinlemek zaman kaybıdır sizin için. Ama bir ülkenin başbakanı dinleniyorsa, hele o Başbakan Tayyip Erdoğan ise aman Allah’ım… 3 ay önce soru önergesi verdim, ses yok. 3 ay sonra sayın Başbakan, ‘Evet dinleniyorum’ dedi. Sonra gazeteci soruyor, ‘Sizi kim dinleyebilir?’. ‘Galiba derin devlet’ dedi. Yine bir hafta, 10 gün sonra bir televizyonda sayın Başbakan, ‘Benim yakınımdakiler dinlemiş’ dedi. Sayın Başbakan’ın itiraf ettiği bu cümleler herhangi bir demokratik ülkede olsa, o ülkenin bütün savcıları ayağa kalkar. Bir ülkenin başbakanı dinleniyorsa, Başbakan da itiraf ediyorsa, savcılar siz ne yaptınız, hangi görevi yaptınız merak ediyorum. Sizin göreviniz sadece sabahın beşinde Cumhuriyet Halk Partili belediyelere baskın yapmak mıdır? Bu mudur cumhuriyet savcılığı?”

Gürsel Tekin, Manavgat’ın ardından Serik ilçesine geçerek kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Tekin, burada yaptığı konuşmada, ülkede tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyledi. Tarım ve hayvancılıkla geçinen bir ülkede restoranlardaki dönerlerin tavukla yapılmaması gerektiğini belirten Tekin, Türkiye’nin saman, meyve ve sebze ithal ettiğini kaydetti. Tekin, ithal edilen ürünlere verilen paraların çiftçiye destek olarak dağıtılması halinde, çiftçinin Türkiye’yi besleyeceğini söyledi.

Gürsel Tekin, bir vatandaşın, ”İmralı süreci ve yeni anayasa süreciyle ilgili CHP’li bazı vekillerin destek verebileceği yönünde iddialar var” sözleri üzerine de, ”Hiç kimsenin CHP’den bir tek kişi götürmeye gücü yetmez. CHP’deki milletvekillerinin hepsi onurlu, şerefli ve namusludur. Seçilirken hangi ilkeler doğrultusunda seçildiklerini biliyorlar. CHP’den kuşkunuz olmasın. Ama bu iktidarın yeni bir anayasa yapmaya gücü asla yetmeyecektir” dedi.

Tekin, daha sonra ilçedeki esnafı ziyaret etti.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 15 Şubat 2013 12:19
Yandex.Metrica